Seimo pirmininke pirmą kartą Lietuvos istorijoje tapo moteris

VTV.LT

 

Seimas nutarė išrinkti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke Seimo narę Ireną Degutienę. Už baslavo 87, prieš – 48 parlamentarai.
Seimo nariai, pasisakę svarstant I.Degutienės kandidatūrą, negailėjo pagyrų jos profesionalumui, politinei kompetencijai ir gerų žodžių jos asmenybei – gebėjimui įsiklausyti, telkti, šiltai, tačiau konstruktyviai bendrauti.

 

 

„Seimo pirmininkas yra lygus su kitais Seimo nariais, tačiau jam tenka didesnė atsakomybė ir didesnės pareigos. Tos pareigos yra sutelkti politinę įvairovę atspindinčių frakcijų pozicijas taip, kad būtų galima priimti įstatymus. Ypač opozicinės frakcijos, kurios yra mažumoje, jos turi tikėtis, kad jų balsas bus išgirstas ir nebus ignoruojamas.

 

Irena Degutienė yra tas žmogus, kuris tikrai ne tik sako, bet jau savo darbu, pirmininkavimu Seimo posėdžiams ir koordinuodama įstatymų leidybą, yra įrodžiusi, kad geba ir yra pasiryžusi tą daryti“, – pristatydamas valdančiosios daugumos kandidatę TS–LKD frakcijos vardu kalbėjo laikinai Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas einantis Česlovas Stankevičius.

 

Irena Degutienė, dar prieš balsavimą prisistatydama Seimo nariams, nostalgiškai prisiminė Aukščiausiosios Tarybos darbą, kuris išrinktajai Seimo pirmininkei atrodė pats tvarkingiausias, stabiliausias, buvo priimti labai svarbūs sprendimai:

 

„Man, kaip kandidatei į Seimo pirmininko pareigas, iš tikrųjų tai yra pavyzdys arba siekiamybė, kaip turėtume dirbti ir kokią turėtume prisiimti ne tik aš, bet ir mes visi atsakomybę“.

 

Anot I.Degutienės, Seimo pirmininko pagrindinis uždavinys yra siekti sutelkto darbo, nepaisant, ar tai yra opozicijos, ar valdančiosios daugumos atstovai.

 

„Sieksiu, kad mes bandytume kalbėtis ir susikalbėti, kad priimtume pačius geriausius sprendimus, kurių laukia iš mūsų žmonės. Kad mes tarpusavyje rodytume mažiau asmeninės ambicijos, ypač čia, Seimo salėje“, – kalbėjo kandidatė.

 

Paaiškėjus balsavimo rezultatams, išrinktoji Seimo pirmininkė padėkojo už pasitikėjimą ir pažadėjo siekti prieš balsavimą įvardintų tikslų. Irena Degutienė Lietuvos istorijoje bus žinoma kaip pirmoji moteris, tapusi Seimo pirmininke.