Bulgarų spauda: Henytė buvo „gerietis“

Vilniausdiena.lt

 

„Kostia – žudikas! Tai neįmanoma. Čia gėrėme su juo alų. Žmogus buvo „gerietis“, bėgiodavo, sportuodavo. Važinėjo dviračiu“, – taip Lietuvos mafijos tėvu pramintą Henriką Daktarą apibūdina bulgaras, nuomavęs jam vilą.

 

Lankė vaikai ir žmona

Pirmadienį šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė padėkojo policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui už profesionalius pareigūnų veiksmus sulaikant Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamą Henriką Daktarą, pravarde Henytė.

 

Šis savo ruožtu pažadėjo, jog paskutinio „Daktarų“ grupuotės lyderio ekstradicija turi įvykti per du mėnesius. Tačiau, perskaičius tai, ką rašo bulgarų spauda, galima suabejoti, ar mūsų teisėsaugininkai taip gerai dirbo, kaip dabar bando parodyti. Pasirodo, Bulgarijoje gyvenųsį H.Daktarą lankė ir sūnus, ir žmona su trim vaikais. Jis Bulgarijoje domėjosi nekilnojamuoju turtu, o vilą, kurioje buvo sulaikytas buvo išsinuomojęs iki metų pabaigos.

 

„Policija dirbo. Jie slėpė savo kontaktus”, – paklaustas apie H.Daktaro šeimos vizitus pas itin, anot policijos, Lietuvoje ieškotą asmenį, portalui atsakė V.Telyčėnas. „Nekomentuosiu kas kaip darė, viskas pavyko normaliai ir taip”, – pyktelėjo generalinis policijos komisaras, nenorėdamas pripažinti, kad labiau pasistengus ir pasiaiškinus, kur vyksta Henytės šeimos nariai, „Daktarų” grupuotės lyderį buvo galima sulaikyti daug anksčiau.  

 

Anot Bulgarijos žiniasklaidos, Henytė gyveno Plamenui (vyro pavardė neskelbiama), radiofizikui iš Sofijos priklausančioje trijų aukštų prabangioje viloje Polianite zonoje Kranevo miestelio pakraštyje.

 

Gerietis Kostia

Pats Plamenas apie H.Daktarą atsiliepia tik gerai ir labai gerai.  „Kostia – žudikas! Tai neįmanoma. Čia gėrėme su juo alų. Žmogus buvo „gerietis“, bėgiodavo, sportuodavo. Važinėjo dviračiu. Ateikite pažiūrėti – jo kambaryje pilna tablečių nuo širdies ligos. Prieš pat jo sulaikymą, jis mane pakvietė į vieną restoraną. Dieną prieš tai buvo atėjęs jo sūnus – dviejų metrų trisdešimtmetis vyriokas. Nuėjome į vieną restoraną giliau kalnuose, nes Kostia sakė, kad ten gamina puikių patiekalų iš jo mėgstamos avienos“, – kalbėjo vilos savininkas.

 

Penktadienį vyrams nuvykti nepavyko, jų ramybę sutrikdė kaukėti policininkai, įsiveržę į vidų ir visus suguldę ant žemės.

Šią vilą Henytė ir Plameno buvo išsinuomojęs tik prieš mėnesį. Vyrų pažintis buvo atsitiktinė, miestelio gatvėje jį sustabdė H.Daktaras su sūnumi ir paklausė, kur galima išsinuomoti būstą. Po poros dienų H.Daktaras apsigyveno šiame name, už mėnesį mokėdamas apie 600 levų (apie 1,1 tūkst. Lt.).

 

„Vėliau atsikraustė ir jo žmona su trim vaikais, buvo linksma su jais. Jiems išvažiavus, jis manęs paklausė, ar galima likti dar mėnesiui už mažesnį nuomos mokestį. Žadėjo taupyti elektrą. Šiaip norėjo pirkti sklypą ir statyti vilą. Net pasiūlė, kad vadovaučiau statyboms, juk neturiu darbo“, – žurnalistams pasakojo Plamenas.

 

H.Daktaras naujajam šeimininkui buvo užsiminęs ir apie savo problemas Lietuvoje. Jis su sūnum aiškino, kad šios problemos yra „politinės“, kad Kostia nėra „patogus“ oficialiajai valdžiai.

 

„Stebint santykius su žmona ir vaikais nebūtų atėję net į galvą, kad gali būti kaltinamas tokiais sunkiais nusikaltimais. Niekas netiki policijos versija, kad sulaikytasis – žinomas nusikaltėlis“, – aiškino Plamenas.

 

Apsistojo ilgam

Anot Bulgarijos žiniasklaidos, H.Daktaras buvo nusprendęs Bulgarijoje apsistoti ilgam, vila buvo išnuomota iki metų pabaigos, o joje buvo pilna maisto atsargų.

 

Iš to, kad jis net nesivargino nuo savo prabangaus visureigio nuimti lietuviškų registracijos numerių, žurnalistai daro išvadą, kad H.Daktaras Bulgarijoje jautėsi visiškai saugus. Ir, nors sulaikymas jam sukėlė šoką, žurnalistai pastebėjo, kad  sąmonę praradusio Henytės viena akis visą laiką buvo pusiau atmerkta ir jis akylai sekė visus pareigūnų veiksmus.

 

Beje, H. Daktaras Bulgarijoje net buvo priėmęs stačiatikių tikėjimą. Jo krikšto apeigose, Balčiko miesto cerkvėje, dalyvavo žmona ir trys jo vaikai.