Nepasitikėjimo Valinsku parašai – jau surinkti

Alfa.lt

 

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, šiandien jau surinkę reikiamą minimalų parašų skaičių, ketina registruoti pareiškimo „Dėl LR Seimo pirmininko Arūno Valinsko atleidimo“ projektą. Tikimasi, kad šis klausimas svarstyti Seimui bus pateiktas jau pirmame rudens sesijos plenariniame posėdyje rugsėjo 10 d.

 

Anot frakcijos seniūno ir opozicijos lyderio Valentino Mazuronio, kad jau turimas penktadalis visų Seimo narių parašų. Tai minimalus reikalingas skaičius. „Surinkome reikiamą kiekį Seimo narių parašų, tačiau ir toliau iki rugsėjo 8 dienos siūlysime visiems pasirašyti“, – teigė V. Mazuronis.

 

Penktadienio popietę V. Mazuronis pranešė, kad jau yra surinkti visi reikiami pradėti atstatydinimo procedūrą 29 parašai po interpeliacija Seimo pirmininkui. Paskutinis ją pasirašė „darbietis“ Jonas Pinskus. Išvis interpeliaciją parėmė 9 socialdemokratai, 12 „tvarkiečių“, 5 „prisikėlėliai“, 2 „darbiečiai“ ir 1 valstietis liaudininkas.

 

Balsavimas dėl Seimo pirmininko atleidimo rengiamas, jei to motyvuoti raštu reikalauja ne mažiau kaip penktadalis – 29 iš 141 – Seimo narių.

Sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.