JAV paauglys verkia kraujo ašaromis (Video)

Alfa.lt

 

JAV gydytojai buvo apstulbę dėl paauglio Calvino Inmano iš Tenesio valstijos, kuris verkia kraujo ašaromis, praneša Dailymail.co.uk. Jos pasirodo tris kartus per dieną, dažniausiai be jokios priežasties ir gąsdina vaikino klasės draugus. Kai kurie jų mano, kad paauglys yra nenormalus arba apsėstas. Calvinas ir jo motina pasirodė per nacionalinį JAV televizijos kanalą, norėdami, kad kas nors padėtų atsakyti į klausimą, kodėl atsirado šis stigmas primenantis reiškinys, kuris kol kas lieka medicinine paslaptimi.

 

Calvinas pasakoja, kad kraujo ašaros ima kauptis, kaip įprastos ašaros ir jis nejaučia jokių nemalonių pojūčių, tačiau kartais jos ima tvenktis sukeldamos deginančius skausmus.

 

Nuotraukose ir vaizdo reportaže galima pamatyti, kaip paauglio skruostais rieda raudonos spalvos ašaros, palikdamos kraupiai atrodančias žymes ant jo veido.
„Daugelis draugų mano, kad esu apsėstas, – sako Calvinas. – Dabar prie tokių pasisakymų pripratau, nors iš pradžių jie mane skaudindavo.“

 

Kai pirmą kartą pasirodė kraujo ašaros, išsigandusi Calvino mama iškvietė greitąją pagalbą. „Sūnus manęs paklausė: „Ar aš mirsiu?“ Tai buvo siaubingiausia akimirka mano gyvenime. Atrodė, lyg kas būtų sudaužęs man širdį.“

 

Šiuo metu yra paimti reikalingi tyrimai ir atiduoti į specialistų rankas, kad atsakytų į šio paslaptingo reiškinio priežastis. Oftalmologijos daktaras Rexas Hamiltonas per televizijos laidą „Labas rytas, Amerika“ sakė manantis, kad Calvinas kenčia nuo retos ligos, vadinamos „kraujo ašaromis“. „Tačiau šis ligos pavadinimas nieko nesako apie priežastis, kurios ją galėjo sukelti. Tai itin retas reiškinys.“

 

Paauglio motina tikisi, kad viešumas padės išgydyti jos sūnų. „Man labai svarbu žinoti, kad esu ne viena, kad yra žmonių, kurie tai mato ir apie tai žino. Tenoriu viena, kad kas nors padėtų mano vaikui“, – sakė ji.

 

Reiškiniai, kai žmonės kraujuoja per odą ar akis nėra dažni, tačiau nėra ir nežinomi. Įvairiose kultūrose toks kraujavimas turi įvairias reikšmes. Krikščionybėje kraujuojančios rankos, kojos, akys ar kakta vadinamos stigmomis ir siejamos su nukryžiuoto Kristaus krauju. Kitose kultūrose kraujo ašaros siejamos su baime ir tikriausiai ne veltui, atsimenant išgąstingą Calvino klasės draugų reakciją.

 

 

 

 

Šį kraujavimo per akis reiškinį galima palyginti su pavyzdžiais, kai žmonės sugeba atsigėrę pieno jį išverkti ar išpūsti įkvėptus cigarečių dūmus pro ausis.
Prieš metus Alfa.lt rašė apie trylikametės Twinkle Dwivedi atvejį, kai mergaitė kraujuodavo per odą, neturėdama jokių nubrozdinimų ar žaizdų.

 

Mergaitei tekdavo nuolat perpilti kraują, nes ji netekdavo didelio kiekio, kuris bėgdavo pro akis, ausis, plaukų augimo liniją, kaklą ir pėdas. Kartais trylikametė pabusdavo lovoje, permirkusioje krauju.

 

Indijos medikai mano, kad mergaitę kankina itin retas kraujo trombocitų sutrikimas, kuriam pagydyti dar nėra rastas būdas. Ši liga atsiranda, kai kraujyje yra itin mažai trombocitų, reikalingų kraujo krešėjimui, todėl jis tampa itin skystas ir ima sunktis per odą.

 

Šis reiškinys atspindėtas 2006 metais pasirodžiusiame Jameso Bondo filme, kur vienas iš veikėjų taip pat kenčia nuo panašaus sutrikimo.