Kada žmogus laimingiausias?

Daugelis galėtų lažintis, jog  senjorams gražiausias gyvenimo periodas asocijuojasi su vaikyste, tačiau mokslininkai teigia priešingai –  gyvenimą labiau myli senjorai. Vokiečių ir amerikiečių mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, jog labiausiai gyvenu džiaugiasi vyresnio amžiaus žmonės, kai už nugaros pasilieka finansinės bėdos ir atsiranda daugiau laisvo laiko, rašo žurnalas „Social Indicators Research“.

Tyrimo metu mokslininkai apklausė 21 tūkstantį įvairaus amžiaus bei abiejų lyčių žmones ir paprašė savo gyvenimą įvertinti pagal 7 balių skalę. Dauguma paauglių savo gyvenimą įvertino 5,5 balais, 40 metų respondentai savo gyvenimo džiaugsmą įvertino – 5 balais, o 74 metų senjorai – 5,9 balais.

Tyrinėtojų nuomone, šis fenomenas paaiškinamas tuo, kad pagyvenę žmonės daugiau dėmesio skiria emocijoms ir dvasingumui, daugiau laiko  bendrauja su artimaisiais ar draugais. Būtent tokios pozicijos lėmė gerą senjorų laimingo gyvenimo įvertinimą. Tuo tarpu daugiausiai streso patiria 25 -30 metų jaunimas, kai pradeda kurti šeimą, perka nekilnojamą turtą ar siekia karjeros.

„Tie, kurie prasmingai pragyvena pusę savo amžiaus, tikėtina, kad turės daugiau galimybių mėgautis ir likusį savo gyvenimą, – sako profesorius Carlas Stranharas. Mokslininkai pastebėjo, jog vokiečiai jaučiasi užtikrintai, stabiliai ir saugiai visais savo gyvenimo periodais.

 

 

{diena2}