Lietuvoje darbo neturi beveik 217 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų

ATN.LT

 

Nedarbo lygis šalyje nuo birželio 5 iki rugpjūčio 27 dienos padidėjo tik 1 procentu ir šiuo metu siekia 10,1 procento. Lietuvoje darbo neturi beveik 217 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų. Rugpjūčio 20-27 dienomis, palyginti su ankstesne savaite, įdarbinimo rodiklis padidėjo 8,7 proc., o nusiuntimas į priemones – net 95,5 proc. Šių dviejų rodiklių padidėjimas leido pristabdyti registruoto nedarbo augimą.

 

Lietuvos teritorinėse darbo biržose paskutinę rugpjūčio savaitę buvo užregistruota 5,6 tūkst. naujų bedarbių, ir šis rodiklis mažėja devintą savaitę iš eilės. Pirmosiomis birželio savaitėmis būdavo registruojama per 7000 naujų bedarbių, o liepą – 6200-6600 bedarbių.

 

Nedarbo išmokų gavėjų irgi mažėja jau septintą savaitę iš eilės. Gaunančių nedarbo draudimo išmokas per savaitę sumažėjo 0,8 tūkst. – iki 75 155 bedarbių. Tai sudaro 34,6 proc. visų registruotų bedarbių.

 

Neseniai praradę darbą bedarbiai sudaro didesnę dalį besikreipiančiųjų į darbo biržas, tačiau, Lietuvos darbo biržos laikinojo direktoriaus Alberto Šlekio teigimu, jie aktyviai ieško būdų, kaip išlikti darbo rinkoje.

 

“Ką tik praradę darbą žmonės aktyviai ieško darbo ir dalyvauja aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse. Tarp įdarbintų asmenų jie sudaro 62 proc., o tarp įtrauktų į aktyvios darbo rinkos politikos priemones – beveik 57 procentus”, – teigia Lietuvos darbo biržos laikinasis direktorius A.Šlekys.

 

Šiemet 1,4 tūkst. bedarbių, nukreiptų į profesinį mokymą, rinkosi mokymo stipendiją arba jai prilygintą nedarbo draudimo išmoką. Tai taip pat prisidėjo prie valstybės lėšų poreikio mažinimo.

 

www.atn.lt