Vėluojantiems uždrausta vairuoti

 

Laiku automobilio techninės apžiūros nespėjusiems atlikti vairuotojams valdžia pateikė siurprizą: laikino dokumento nuvažiuoti iki apžiūrų centro niekas nebeišduoda. Tad automobilį galite nebent nuvilkti už solidžią sumą. O valdininkai pasigailėti vairuotojų nė nesiruošia.

 


Vėluoji – pats kaltas

Dar pernai Susisiekimo ministerijos patvirtinta tvarka daugelį papiktino. Vos kelias dienas pavėlavę atlikti techninę apžiūrą vairuotojai nebegali nuvykti į Eismo priežiūros tarnybą ir ten išsiimti vienkartinės pažymos, kurią turint leidžiama vairuoti. Vilnietis Paulius dėl taip pakeistų įstatymų netikėtai tapo pažeidėju.

„Po pirmos apžiūros automobilio tvarkymas užtruko ilgiau nei maniau. Senasis apžiūros talonas jau buvo baigęsis prieš dvi dienas. Nenorėjau būti pažeidėju – nuvykau į Eismo priežiūros tarnybą išsiimti laikiną pažymą. Bet jos nebedavė – aiškino, kad įstatymai pasikeitę”, – stebėjosi Paulius. Jam nebeliko kitos išeities, kaip visiškai sutvarkytu automobiliu, bet pažeidžiant įstatymus, vykti į apžiūrą. Ją sėkmingai perėjo.

 

Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius tikino, kad išeitis nepažeisti taisyklių yra.

„Patarimas vienas – anksčiau rūpintis technine apžiūra. Kuriems nepavyko, kiek žinau, apžiūrų centrai teikia paslaugą – atlieka apžiūrą vietoje. Bet tai kainuoja papildomus pinigus. Jei ne – užsakyti vilkiką”, – patarė jis.

 

Visgi tarnybos vadas pripažino, kad tvarka nepatogi vairuotojams, nes daugelis ne piktybiškai, o dėl laiko stokos nespėja atlikti apžiūros laiku.

„Žiūrint iš žmogiškosios pusės, žmonės tuo pasinaudodavo sąžiningai. Neatmetu galimybės, kad tokie automobiliai tikrai pereitų techninę apžiūrą. Bet ką darysi – mes negalime į tuos dalykus žiūrėti pro pirštus”, – apgailestavo G.Aliksandravičius.

 

Technines apžiūras atliekančių įmonių vadovai paneigė, kad jie atlieka nuvilkimo ar apžiūros automobilio stovėjimo vietoje paslaugas. Esą vairuotojams automobilį atgabenti kokiu nors būdu reikia patiems.

 

Ratai gali nukristi

Pataisas parengusios Valstybinės transporto kelių inspekcijos technikos skyriaus vedėjas Justas Rašomavičius aiškino, kad senoji tvarka pakeista, nes buvo nepatogi policijai.

 

„įstatymai numato, kad viešajame eisme gali dalyvauti tik techniškai tvarkingi automobiliai.

Anksčiau buvo išduodami vienkartiniai leidimai, bet gaudavome raštus iš Policijos departamento, kad tai sudėtinga, nėra patvirtintos tvarkos. Dabar žmogus turi automobilį nuvilkti. O jei ratas šiandien nenukrito, dar nereiškia, kad rytoj nenukris”, – kelias dienas į techninę apžiūrą pavėlavusiems vairuotojams aiškino J.Rašomavičius.

 

Tuometinis susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius teigia neprisimenantis, kodėl pasirašė tokį įdomų įsakymą.

„Bijau pasakyti – reikėtų žiūrėti, kas rengė. Tai buvo svarstoma darbo grupėse. Dabar argumentų neatsimenu. Šiuo metu negaliu pasakyti kodėl. Nepatogu? Keista, tuo metu nebuvo tokių argumentų išsakyta”, – nusiplovė rankas A.Butkevičius.

 

www.infomazeikiai.lt