Gražiausia pasaulio upė (Foto ir Video)

Technologijos.lt

 

 

Didžiąją metų dalį Caño Cristales upė yra panaši į bet kurią kitą pasaulio upę. Tačiau atėjus tinkamam sezonui, ji transformuojasi į įspūdingą vandens pasaulį. Žmonės Caño Cristales vadina „penkių spalvų upe”, „upe, tekančia į Rojų” ir tituluoja „pačia gražiausia pasaulio upe”. Ji išties yra unikalus gamtos stebuklas.

 

Didžiąją metų dalį Caño Cristales nesiskiria nuo daugumos mums įprastų upių. Jos dugnas nusėtas akmenimis, apaugusiais kerpėmis ir žolėmis, virš kurių teka gili melsva tėkme. Tačiau kiekvienais metais trumpam laikotarpiui upė pražysta ištisa spalvų gama.

 

 

Kolumbijos drėgnojo sezono metu upė yra srauni ir vandeninga. Tekantis vanduo nuo dugno pakelia dumblą kuris užstoja dugne augančioms žolėms ir dumbliams reikalingą šviesos šaltinį – Saulę. Sausojo sezono metu atsiranda kita problema – paprasčiausiai upės gyvybės formoms nebeužtenka vandens.

 

 

 

Tačiau trumpu laikotarpiu tarp drėgnojo ir sausojo periodų, kai vandens lygis yra būtent toks, kokio reikia, daugybė augalų ir dumblių pražysta akinančia spalvų įvairove. Visa upė pasidengia geltonos, mėlynos, žalios, juodos ir raudonos spalvos lopinėliais, neminint tūkstančių jų atspalvių.

 

 

 

 

Šiuo metų laiku daugybė Kolumbijoje veikiančių turizmo agentūrų skraidina keliautojus į netoliese upės įsikūrusį miestelį La Macarena. Upės plotis yra apie 20 metrų, ilgis – apie 100 kilometrų, tačiau ji yra palyginti nutolusi nuo gyvenamų regionų. Iki čia neprivažiuosi keliu, todėl iki Caño Cristales tenka keliauti arkliais.

 

 

 

 

www.technologijos.lt