Kambariniai augalai – sveikatai ir grožiui

 

Kad kambariniai augalai – puiki namų puošmena, pritartų bene kiekvienas, tačiau dažnai užmirštama, jog jie pasitarnauja ir sveikatai. Pabandykime susikurti mintyse dviejų kambarių vaizdus: viename yra keletas puoselėjamų kambarinių augalų, o kitame – ne. Įvairios apklausos rodo, kad žmonės gyventi mieliau pasirinktų tą kambarį, kuriame yra „gyvumo“, t.y.augalų. Kodėl? Manoma, kad tokį pasirinkimą pirmiausiai lemia spalviniai dalykai.

Žalia spalva (ir įvairūs jos atspalviai ) tarsi „sudaryta“ iš mėlynos, kuri turi raminamąjį poveikį bei geltonos, skatinančios veikti, spalvos. Tad kambarinis augalas, priklausomai nuo atspalvio, gali teikti raminamąjį poveikį, gali nuteikti optimistiškai, o kartais sužadinti ryžtą, tvirtybę.

 

Šaltuoju metų laiku, kai namai yra šildomi ir oras juose sausas, kambariniai augalai atlieka drėkinamąją funkciją. Kosmetologai juokauja, jog šalia drėkinamųjų kremų nepakenktų ir tinkamo augalo buvimas gyvenamojoje patalpoje.

 

Be to atlikta daugybė tyrimų, kurie atskleidė, jog tam tikros kambarinių augalų rūšys sugeria kenksmingas medžiagas. Na, o šiandien kambariniai augalai labai dažnai yra dovanojami, kaip pinigų, vaisingumo ar tiesiog laimės simbolis.

 

Labai dažnai tokia dovana tampa ir nemažu galvos skausmu: kur statyti, kaip prižiūrėti?

Specialistai šiuo klausimu turi griežtą nuomonę: bet kur kambarinio augalo statyti negalima, o ir vienoda priežiūra visiems tikrai netiks. Žinoma, tam reikalingos žinios, tad tiems, kas nesidomi, siūloma rinktis nelepius augalus, tokius kaip kaktusas – jam pakanka vietos ir ant lentynos, ir ant kompiuterio stalo.

 

Bet bene geriausias „receptas“, kas gali padėti „prisijaukinti“ kambarinį augalą – jo stebėjimas ir netapatinimas su negyvu daiktu. Kai kurie mokslininkai pritaria nuomonei, jog su augalu reikia ir kalbėtis, ir glostyti. Veikiausiai tai tiesa. Juk tada ir laiku bus palaistytas, ir laiku bus pastebėta liga. O jei kambariniai augalai pasižymi tokia galia, pasistengti tikrai verta.

 

www.infomazeikiai.lt