Jau išduodami ir pratęsiami studentų pažymėjimai

Bernardinai.lt

 

Esami ir būsimi studentai jau gali teikti prašymus Lietuvos studento pažymėjimui (LSP) gauti, o nuo rugpjūčio 10 d. – ir pratęsti. Dabar užsisakę pažymėjimus studentai juos atsiimti galės  „Swedbank“ padaliniuose rugsėjį. Norintys gauti pažymėjimą  studentai turi registruotis svetainėje http://www.lsp.lt, sulaukti duomenų patvirtinimo iš savo aukštosios mokyklos, atsispausdinti anketą ir su nuotrauka atnešti ją į „Swedbank“ padalinį. Atsiimti pažymėjimą studentai gali pasirinktame banko padalinyje.

 

Jeigu pažymėjimą  reikia tik pratęsti, pakanka užsiregistruoti minėtoje svetainėje, gauti patvirtinimą ir atvykti į „Swedbank“ padalinį  su studento pažymėjimu ir asmens dokumentu. Ant pažymėjimo bus užklijuota pratęsimą žyminti halograma. 

 

„LSP – tai vienintelis studento statusą patvirtinantis dokumentas, kuris suteikia galimybę naudotis ir sveikatos apsauga, ir įvairiomis nuolaidomis bei lengvatomis, todėl labai svarbu laiku pasiimti šį pažymėjimą. Nuolaidos ir lengvatos padeda išvengti papildomų išlaidų ir susitaupyti pinigų, kurie reikalingi kitoms jauno žmogaus reikmėms“, – sako „Swedbank“ Asmeninių finansų valdymo ekspertė Odeta Čičkauskaitė.

 

Studijuojančiam ir nedirbančiam jaunimui kiekvienų mokslo metų pradžioje rekomenduojama užsiregistruoti Valstybinių ligonių kasų filiale, pasirinkus miestą, kuriame, tikėtina, tektų naudotis medikų paslaugomis. Tokiu būdu studentas įrašomas į apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu sąrašą, o tai reiškia, kad susirgus ar atsitikus nelaimei jam bus suteiktas nemokamas gydymas. Tačiau tam, kad būtų užregistruotas, studentas kartu su asmens dokumentais ligonių kasoje privalo pateikti ir studento pažymėjimą. Priešingu atveju susirgus ar atsitikus nelaimei nemokamai yra suteikiama tik būtinoji pagalba, o už kitas medicinines paslaugas tenka mokėti pagal patvirtintus įkainius.

 

Studento pažymėjimas taip pat leidžia naudotis įvairiomis transporto nuolaidomis. „Pavyzdžiui, dieninio skyriaus studentui, turinčiam galiojantį studento pažymėjimą, nuolatinio bilieto, suteikiančio teisę vieną mėnesį neribotai važiuoti Vilniaus miesto troleibusais ir autobusais visomis dienomis, papildymas kainuoja 22 litus, tuo tarpu tokio pažymėjimo neturinčiam – 110 litų“, – dokumento privalumus iliustruoja O. Čičkauskaitė.

 

Lengvatos, pateikus LSP, taikomos ir tarpmiestiniams autobusų bei traukinių bilietams Lietuvoje, be to, jos galioja ir vasarą. Studento pažymėjimas yra būtinas ir naudojantis kai kurių aukštųjų mokyklų bibliotekų paslaugomis, kitu universitetų inventoriumi.

 

Studentai šiemet pažymėjimus gali atsiimti bei pratęsti 62 „Swedbank“ padaliniuose visoje Lietuvoje. Registracijos metu studentai turi galimybę pasirinkti jiems patogų padalinį ir laiką, kada atvykti atsiimti pažymėjimą. Banko padalinių, kuriuose administruojami LSP, sąrašą bei kitą svarbią informaciją galima rasti banko interneto svetainėje www.swedbank.lt ir nacionalinių studentų organizacijų svetainėse www.lss.lt bei www.lsas.lt

 

Už naują  LSP reikės mokėti 18 litų ir banko mokesčius, pažymėjimo pratęsimas kainuos 15 litų ir banko mokesčius. Mokant už  pažymėjimą „Swedbank“ interneto banke sutaupysite nemokėdami komisinių banko padalinyje. 

 

Banko specialistai pataria studentams nelaukti rugsėjo ir dokumentus susitvarkyti iš anksto. „Rugsėjo mėnesį, neturint studento pažymėjimo, nebus galima pasinaudoti lengvatomis bei nuolaidomis. Taip pat reikia atminti, kad naujų studentų pažymėjimų gamyba užtrunka iki dviejų savaičių, todėl dokumentus tvarkytis patartume jau dabar“, – sako „Swedbank“ Asmeninių finansų valdymo ekspertė O. Čičkauskaitė.

 

www.bernardinai.lt