Pasiektas važiavimo "linksmaisiais kalneliais" riedučiais pasaulio rekordas

Technologijos.lt

 

 

 

Nutrūktgalvis vokietis Dirk’as Auer’is pasiekė naują ir neįprastą pasaulio rekordą – jis 860 metrų ilgio „linksmųjų kalnelių trasą per vieną minutę. Tiesa, trasą jis važiavo ne įprastiniu traukinuku, o savadarbiais riedučiais. Važiuodamas jis sugebėjo išlaikyti vidutinį 90km/h greitį. Paties Dirk’o Auer’io teigimu, esminis stimulas buvo atlikti tai, ko dar nebuvo padaręs nei vienas vyras ar moteris.

Specialius riedučius jis pasigamino prie standartino gaminio pritvirtindamas papildomus laikiklius ir stabdymo mechanizmą. Rekordinis važiavimas atliktas „Mammoth” trasa „Trips Drill” pramogų parke Štutgarte (Vokietija).

 

36 metų amžiaus drąsuolis pripažįsta, kad darydamas tokį triuką rizikavo savo gyvybe. „Tai labai pavojingas triukas, ir teko įvertinti gausybę veiksnių”, vėliau jis sakė žurnalistams. „Trasa pagrinde yra iš medžio, todėl buvo šansų, kad man kelyje pasitaikys kokia pavienė vinis ar stambesnis varžtas. Tokia kliūtis mane būtų numetusi žemyn”.

 

 

 

 

Triukui planuoti Auer’is sugaišo du mėnesius. Didžiuliams riedučiams sukonstruoti jis sugaišo apie 110 darbo valandų. Tačiau jo teigimu, klaidoms vietos jis negalėjo palikti, todėl ant kiekvieno bato jis pritvirtino po 16 ratukų, taip gerokai padidindamas sukibimą su atrakciono bėgiais. „Pasiekęs pirmąją nuokalnę, aš buvau 30 metrų aukštyje, ir tai leido man leidžiantis išvystyti 90kmh ar net didesnį greitį”, sakė rekordininkas.

 

Iš Gross-Gerau miestelio netoli Frankfurto kilęs Dirk’as Auer’is yra laikomas ekstremaliausiu riedutininku pasaulyje. Jam jau priklauso didžiausio greičio (306km/h) rekordas, kurį jis pasiekė važiuodamas riedučiais įsikibęs į „Porsche GT2” automobilį.

 

www.technologijos.lt