Privatizuoti miškai ir ežerai – Tautos turtas, įsitikinusi Prezidentė

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien priėmė l.e.p. aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską. Susitikime aptarta Aplinkos ministerijos veikla sprendžiant gyvenamųjų namų renovavimo ir visuomenės informavimo apie šį procesą klausimus, kalbėta apie teritorijų planavimo problemas.

 

Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Aplinkos ministerija yra viena kertinių valstybės institucijų, darančių didelę įtaką kasdieniam žmonių gyvenimui. Valstybės vadovės manymu, šios ministerijos rankose yra valstybės valdymo svertai, galintys nulemti tokius svarbius dalykus, kaip būsto perkamumas ar galimybė naudotis viešomis vietomis, skirtomis poilsiui.

 

Pokalbio metu Prezidentė akcentavo gyvenamųjų namų renovavimo pateikimo viešojoje erdvėje klausimą. Valstybės vadovė pabrėžė, kad siekiant išgyvendinti susiformavusią neigiamą visuomenės nuomonę gyvenamųjų namų renovavimo klausimu, šis procesas turi vykti kur kas skaidriau ir aiškiau.

 

Prezidentės D.Grybauskaitės įsitikinimu, Aplinkos ministerija daugiau dėmesio turi skirti šiai sričiai, kad pati gyvenamųjų namų renovavimo idėja nebūtų galutinai sukompromituota.

 

Kalbėdama teritorijų planavimo klausimu, Prezidentė D. Grybauskaitė kėlė prieinamumo prie viešų poilsio vietų – ežerų, miškų, – problemą. Šalies vadovės įsitikinimu, net ir privatizuotos miškų ir ežerų teritorijos turi būti prieinamos kiekvienam žmogui. „Tai yra tautos turtas”, – sakė valstybės vadovė.

 

Prezidentė pabrėžė, kad šiam klausimui Aplinkos ministerija taip pat turi skirti kur kas daugiau dėmesio ir, jei reikia, keisti įstatymus ar inicijuoti jų pataisas. Valstybės vadovė atkreipė dėmesį ir į skiriamas baudas. Ji teigė, jog jei baudos už pažeidimus yra nepakankama poveikio priemonė, jas reikėtų dar labiau didinti.

 

www.infomazeikiai.lt