Lietuvoje nustatytas pirmasis šį sezoną vadinamojo kiaulių gripo atvejis

Lietuvoje nustatytas pirmasis šį sezoną pandeminio, vadinamojo kiaulių, gripo atvejis, ketvirtadienį BNS patvirtino medicinos atstovai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) laboratorija A(H1N1)v atvejį užregistravo praėjusią savaitę, BNS sakė centro atstovė Greta Gargasienė.

„Laboratorija mus informavo, kad yra vienas atvejis laboratoriškai patvirtintas žmogui, kuriam išskirta būtent pandeminė atmaina“, – patvirtino ji.

 

Anot centro atstovės, tokie atvejai, kai nustatomas pernai pandemiją sukėlės gripo virusas, neturėtų stebinti.

G.Gargasienė atkreipia dėmesį, kad dėl pandeminio gripo tiriami ne visi susirgusieji. Jie gali tirtis savo noru, tyrimo gali imtis ligoninės, o epidemiologinę priežiūrą atliekantys gydytojai paprastai tiria pasirinkdami vieną atvejį iš dešimties.

„Kiekvienas atvejis tikrai nėra tiriamas, nebent kažkoks sunkus, išskirtinis ar žmogus pats nori“, – kalbėjo ULAC atstovė.

Pirmasis pandeminio gripo atvejis praėjusią savaitę nustatytas ir Estijoje, pranešė šios šalies Sveikatos departamentas.

Nuo šios gripo atmainos pernai gripo sezono metu Lietuvoje mirė per 20 žmonių. Tačiau medikai ir valdžios atstovai tikina, kad ir nuo įprasto gripo miršta panašus skaičius gyventojų.

Pastaruoju metu sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje auga. Lapkričio 29 – gruodžio 5 dienomis gripu ir ŪVKTI susirgo 50,8 iš 10 tūkst. gyventojų.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}