A.Kubilius dėkojo V.Adamkui už bendrą darbą ir skanius kokteilius

Vilniausdiena.lt

 

Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė tarė „tūkstantį ačiū Tūkstantmečio Prezidentui“ Valdui Adamkui.

„Vienintelis klausimas – mano atleidimas“

Kadenciją baigiantis valstybės vadovas V.Adamkus penktadienį popiet atvyko į Vyriausybės rūmus atsisveikinti su ministrų kabinetu. Tą proga surengtas neeilinis ir neformalus Vyriausybės posėdis. „Gal turite papildomų klausimų?“, – tradiciškai, kaip daro posėdžiuose, pasiteiravo susirinkusiųjų premjeras A.Kubilius.

 

Šalia jo Vyriausybės posėdžių salėje atsisėdęs V.Adamkus juokaudamas ištarė: „Tai vienintelis gali būti klausimas svarstomas šiandien – mano atleidimo klausimas“. Ši frazė sukėlė susirinkusiųjų juoką.

 

V.Adamkaus kadencija baigsis šį sekmadienį, kai prisieks ir prezidentės pareigas pradės eiti Dalia Grybauskaitė. Todėl penktadienį – paskutinę savo darbo dieną – V.Adamkus atsisveikino su savo sudarytosios Vyriausybės nariais.

 

Tūkstantmečio Prezidentas

„Noriu Prezidentui pasakyti paprastą vyrišką „ačiū“. Du kartus teko vadovauti Vyriausybei ir abu kartus teko garbė dirbti su Prezidentu V.Adamkumi. Tai buvo tikras bendravimas su istorine asmenybe“, – dėkodamas valstybės vadovui sakė A.Kubilius.

 

Jis Prezidentui įteikė vos prieš kelias dienas Vilniaus Vingio parke atidengtos skulptūros „Vienybės medis“ kopiją. Joje Vyriausybės vardu įrašyta: „Valdui Adamkui, Tūkstantmečio Prezidentui, tūkstantis ačiū už garbę dirbti kartu Lietuvos labui“.

 

V.Adamkus sakė, kad dabartinė Vyriausybė dirba „nepavydėtinomis ekonominio sunkmečio sąlygomis“. „Noriu padėkoti jums už ryžtą, nors kartais atrodydavo, kad gal ir per stipriai lenkiat, gal švelniau reikėtų“, – kalbėjo Prezidentas. Kita vertus, jis linkėjo nepristigti ryžto ir energijos dirbti Lietuvai.
V.Adamkus pakartojo neketinąs trauktis į politikos šešėlį: „Nesitraukiu, nebėgu, būsiu, pasakysiu savo nuomonę, nesupykit, jeigu ji ne visiems patiks“.

 

Nepaprasti V.Adamkaus kokteiliai

Prezidentui padėkojo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Susisiekimo ministerijos vadovas Eligijus Masiulis, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir Vidaus reikalų ministerijai vadovaujantis Raimundas Palaitis.

 

Baigdamas mažiau kaip pusvalandį trukusį neformalų atsisveikinimo su Prezidentu posėdį premjeras netikėtai pareiškė turįs vieną prašymą V.Adamkui. „Teko pas jus ne kartą svečiuotis rezidencijoje Turniškėse. Galbūt išduosiu nedidelę paslaptį, bet pasakysiu, kad darote nepaprastai gerus kokteilius. Todėl turiu prašymą – ar galima būtų įsiprašyti pas jus kartkartėmis paragauti tų kokteilių“, – šypsodamasis paklausė A.Kubilius Prezidento. Šis pareiškė, kad premjeras ir visi Vyriausybės nariai visuomet bus laukiami svečiai jo rezidencijoje.

 

Pareikšti nepasitikėjimą norėjo ne tik G.Vagnoriui

Savo dviejų kadencijų metu V.Adamkus dirbo net su devyniomis Vyriausybėmis. Žurnalistų paklaustas, ar buvo dar premjerų, kuriems norėjosi pareikšti nepasitikėjimą, kaip tai buvo padaryta Gedimino Vagnoriaus atveju, Prezidentas tepasakė: „Buvo dar vienas“.

 

Kas tas premjeras, valstybės vadovas nepatikslino, tačiau beveik neabejojama, kad tai buvo Rolandas Paksas.

Visus ministrų kabinetus, su kuriais teko dirbti, Prezidentas vadino savotiškais, turinčiais savitą bendravimo ir darbo stilių.