Europarlamentaro pažymėjimą Uspaskichas aplaistė 750 litų vertės šampanu
Penktadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas „darbiečių“ lyderiui Viktorui Uspaskichui įteikė europarlamentaro pažymėjimą. O prokuratūra jau rengiasi kreiptis į Europos Parlamentą dėl V. Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo. Į komisiją V. Uspaskichas atvyko su būriu pasekėjų, penkiais buteliais prancūziško šampano „Moet & Chandon Brut Imperial“ (butelio kaina – 150 litų), ir vaišėmis – braškėmis bei šokoladiniais saldainiais ir keksiukais. V. Uspaskichui pasekėjai įteikė didelę puokštę raudonų rožių.
Pažymėjimas parodo, jog Vyriausioji rinkimų komisija nežino priežasčių, dėl kurių V. Uspaskichas negalėtų tapti europarlamentaru, aiškino VRK vadovas Zenonas Vaigauskas. „Darbiečių“ lyderis jau atsisakė Lietuvos parlamentaro mandato.
V. Uspaskichas paprašė šį pažymėjimą jam išduoti anksčiau, nei kitiems europarlamentarams, nes jis išvyksta į Londoną. Kiti europarlamentarai pažymėjimus gaus pirmadienį.
VRK vadovas Zenonas Vaigauskas žurnalistams pasakojo, jog prokuratūra jau teiravosi komisijos procedūros, kaip panaikinti V. Uspaskicho kaip europarlamentaro neliečiamybę. V. Uspaskichas yra vienas iš įtariamųjų byloje dėl nuslėptų Darbo partijos pajamų ir išlaidų, taip pat dėl nesumokėtų mokesčių. Lietuvos parlamentas yra panaikinęs V. Uspaskicho kaip tuometinio Seimo nario teisinę neliečiamybę šioje byloje.
Tačiau naują teisinę neliečiamybę jis įgis liepos viduryje pradėjus dirbti naujos sudėties europarlamentui.
„Manau, Europos Parlamento teisės komitetas spręs tą neliečiamybės kausimą“, – nurodė Z. Vaigauskas žurnalistams, išgėręs taurę „Moet & Chandon Brut Imperial“ šampano. Jo V. Uspaskichas bei jo padėjėjai primygtinai siūlė paragauti visiems salėje buvusiems žmonėms.
„Šampanas buvo ir įteikiant pažymėjimą išrinktai prezidentei Daliai Grybauskaitei. Šampanas – tai simbolinis aktas“, – paaiškino VRK vadovas.
Pats V. Uspaskichas tvirtino norintis, kad jo teisinis procesas nesustotų . Esą, jei jo teisinė neliečiamybė nebūtų atimta, tai jį būtų galima byloje apklausti kaip liudytoją. „Paraginčiau teisėją nestabdyti proceso. Noriu, kad byla būtų užbaigta“, – kalbėjo Lietuvos atstovas europarlamente.
Tuo pat metu jis kaltino, jog bylą iškėlusi teisėsauga gina „atskirų finansinių grupių“ interesus.
„Manau, nauda [iš teisėsaugos kreipimosi į Europos Parlamentą] bus ir jums, ir teisėsaugai. Ji neturi tarnauti atskiroms finansų grupuotėms, ji turi tarnauti Lietuvai. Tai išblaškys jų mintis tarnauti vienpusiškai. Noriu pakreipti jų mintis, kad jie dirbtų ir netaikytų dvigubų standartų“, – samprotavo europarlamentaras.