Medikai: Atlikus tyrimus V.Adamkaus sveikatos sutrikimų nenustatyta

Bernardinai.lt

Pirmadienį atlikus visus reikiamus tyrimus įtarimai dėl galimų prezidento Valdo Adamkaus sveikatos sutrikimų ar galimai sutrikusios širdies stimuliatoriaus veiklos – atmesti. Šalies vadovas jau pirmadienį dieną bus išleistas namo. Tai žurnalistams pirmadienį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose surengtoje spaudos konferencijoje sakė V.Adamkaus asmeninis gydytojas Remigijus Nargėla.

 

„Po apžiūros visi įtarimai dėl galimų pakitimų atmesti. Atlikti reikiami tyrimai, įvertinant širdies funkcinę veiklą, parodė, kad pokyčių, šiuo momentu reikalaujančių gydymo, nėra”, – sakė R.Nargėla. Anot jo, sekmadienį prezidentas pajuto „diskomforto reiškinius” krūtinės ląstoje ir pats paskambino gydytojui. R.Nargėla sakė sulaukęs šalies vadovo skambučio sekmadienio rytą, dar prieš šiam vykstant balsuoti EP rinkimuose.

 

R.Nargėlos teigimu, į klinikas buvo galima ir nevažiuoti, tačiau „visada geriau įsitikinti, negu palikti abejonių”. Gydytojas svarstė, jog kiek pablogėjusiai šalies vadovo savijautai įtakos galėjo turėti ir V.Adamkaus peršalimas bei patiriama įtampa. Pasak mediko, turint širdies stimuliatorių, retkarčiais reikia tikrintis sveikatą. R.Nargėla sekmadienio vakarą BNS sakė įtaręs galimus širdies stimuliatoriaus veiklos sutrikimus, todėl pataręs gultis tyrimams į ligoninę. V.Adamkus į Santariškių klinikas paguldytas sekmadienį po pietų.

 

Atlikus tyrimus, anot medikų, paaiškėjo, kad stimuliatorius dirba kuo puikiausiai, jokios intervencijos nereikia. „Po valandos dviejų bus išleistas į namus. Šiandien jis jau veržiasi į darbą, bet mes sakėme, kad geriau tegul pailsi”, – sakė R.Nargėla.

 

Pastarasis V.Adamkaus profilaktinis sveikatos patikrinimas atliktas šių metų vasario mėnesį. Po jo Santariškių klinikų medikai sakė, kad prezidentas yra sveikas, ir, palyginti su praėjusiais metais, jokių neigiamų pokyčių tiriant prezidento sveikatą nenustatyta. Medikai tuomet sakė, kad pernai gegužę V.Adamkui implantuotas širdies stimuliatorius veikia idealiai gerai, šalies vadovo širdies ritmo sutrikimų nebūta.

 

www.bernardinai.lt