Apklausa: šalies ekonomika ir toliau blogėja

Alfa.lt

Gegužę tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, kiek daugiau nei dešimtadalis – 13 proc. – atsakė, kad ji nepasikeitė, o absoliuti dauguma – 85 proc. – nurodė, kad ekonominė šalies padėtis per tą laiką pablogėjo. Per mėnesį Lietuvos ekonominės padėties vertinimas iš esmės nepakito – 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad situacija nesikeičia.

 

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai” gegužės 20-28 dienomis atliktos apklausos duomenimis, prieš metus – 2008 m. gegužę – daugiau Lietuvos gyventojų šalies ekonominę padėtį vertino kaip nesikeičiančią ar gerėjančią. Prieš metus 25 proc. respondentų ekonominę padėtį šalyje vertino kaip nesikeičiančią, o dar 8 proc. ją apibūdino kaip gerėjančią.

 

Teigiančių, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogėja, per metus padaugėjo 22 procentiniais punktais. Šeimos finansinė padėtis taip pat nenuteikia optimistiškai. Tik 1 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du 2 mėnesius pagerėjo. Trys ketvirtadaliai – 77 proc. – nurodė, kad šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo. Penktadalis – 21 proc. – apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis išliko nepakitusi.

 

Lyginant su tyrimu prieš mėnesį šie vertinimai taip pat nepakito. Prieš metus – 2008 metų gegužę – daugiau gyventojų savo šeimos finansinę padėtį vertino kaip gerėjančią. Tuomet taip nurodė 9 proc. – 8 procentiniais punktais daugiau nei dabar.

 

Kad šeimos finansinė padėtis tada blogėjo teigė 50 proc. gyventojų – 27 procentiniais punktaismažiau nei dabar.