Lietuvės pralaimėjo baltarusėms, tačiau neprarado vilčių patekti į ketvirtfinalį

Krepšinis.net

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė 55:61 (11:12, 12:25, 16:13, 16:11) nusileido Baltarusijos krepšininkėms, tačiau dar neprarado vilčių patekti į Europos pirmenybių ketvirtfinalį. Mūsiškėms reikia tikėtis italių nesėkmės Rusijos rinktinei, o lietuvaitės poryt mažiausiai aštuonių taškų skirtumu privalo nugalėti Italijos komandą ir tikėtis Baltarusijos pralaimėjimo Turkijos ekipai.

Susitikimą geriau pradėjo Baltarusijos krepšininkės, kurios po pirmųjų trijų minučių pirmavo penkių taškų skirtumu – 7:2. Tiesa, Sandros Valužytės ir Dainos Staugaitienės dėka mūsiškės išlygino rezultatą – 9:9. Baltarusės sėkmingiau sužaidė nerezultatyvaus pirmojo ketvirčio pabaigą ir įgijo vieno taško persvarą – 12:11.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem baltarusių tritaškėmis bombomis, po kurių varžovių pranašumas išaugo iki septynių taškų – 18:11. Lietuvės buvo sumažinusios atsilikimą iki penkių taškų (17:22), tačiau priešininkės spurtavo ir įgijo dviženklę persvarą – 30:17. Nors skirtumas buvo ištirpęs iki vienženklio (21:30), baltarusės vėl geriau sužaidė kėlinuko pabaigą ir po taiklaus tritaškio su sirena prieš ilgąją pertrauką pirmavo keturiolikos taškų skirtumu – 37:23.

Trečiajame ketvirtyje baltarusės lietuvėms priartėti neleido. Sumažinti atsilikimą iki vienženklio mūsiškėms pavyko tik kėlinio pabaigoje, kai po taiklių Rimos Valentienės baudos metimų skirtumas sumažėjo iki devynių taškų – 39:48. Prieš lemiamą rungtynių dalį Baltarusijos krepšininkės turėjo vienuolikos taškų persvarą – 50:39.

Ketvirtąjį kėlinį lietuvaitės pradėjo spurtu 5:0 ir sušvelnino atsilikimą iki šešių taškų – 44:50. Varžovės atsakė tritaškiu (53:44), tačiau mūsiškės nepalūžo ir po R.Valentienės bei Eglės Staknevičienės tritaškių sugebėjo dar labiau priartėti – 50:53. Tiesa, Baltarusijos rinktinė nenuolaidžiavo mūsų žaidėjoms ir atstatė apčiuopiamą devynių taškų pranašumą – 61:52. Likus žaisti mažiau nei pusantros minutės lietuvės vėl pavojingai priartėjo (55:61), tačiau tai buvo viskas, ką Lietuvos krepšininkės sugebėjo padaryti. Baltarusės išsaugojo pergalingą persvarą (61:55) bei F grupėje iškovojo pirmąją pergalę.

Lietuva: E.Staknevičienė 17, S.Valužytė 12 (6 atk. kam.), A.Čiūdarienė 6, A.Bimbaitė, G.Petronytė (7 atk. kam.), R.Valentienė ir R.Staugaitienė po 5.

Baltarusija: N.Trafimava 16, J.Leuchanka 13 (14 atk. kam.), A.Veramejenka 12 (9 atk. kam.).