Kaip panaikinti nemalonų prakaito kvapą?

Karštomis dienomis srūvant prakaitui ne vienas ieško priemonių, kurios bent trumpam pašalintų nemalonų kvapą. Ką pasirinkti?

Dezodorantai naikina visas  bakterijas – tai blogai! Jų paskirtis – įveikti ant odos gyvenančias brombakterijas – nemalonaus kvapo sukėlėjas! Dezodorantai kovoja ne tiek su prakaitavimu, kiek su „aromatu“.

Pliusai:

 

Netrikdo prakaito liaukų veiklos, o tai reiškia, kad netrukdo organizmui normaliai funkcionuoti.

 

Sudėtyje yra alkoholio – puikios dezinfekuojančios priemonės.

 

Specialūs komponentai ir suskystintos dujos suteikia vėsos pojūtį.

 

Minusai:

 

Efekto užtenka neilgam – 2-3 valandoms.

 

Aktyvusis komponentas triklozanas kaupiasi organizme, jo rasta maitinančių mamų piene. Jis naikina visas bakterijas, tad gerosios taip pat neišlieka. Nuo jo kenčia odos mikroflora, ir, atitinkamai, imunitetas.

 

Spiritas, be abejo, gerai dezinfekuoja, tačiau jis džiovina odą, todėl dezodorantai tinka tik normaliai arba riebiai odai.

 

Antiperspirantai trikdo organizmo veiklą! Jų paskirtis – blokuoti prakaito liaukas, išnaikinti drėgmės negavusias, badaujančias bakterijas ir suteikti odai malonų aromatą (nors yra ir bekvapių priemonių).

 

Pliusai:

 

Tarnauja ilgai ir patikimai.

 

Prakaitavimo intensyvumas sumažėja keletą kartų. Nėra drėgmės – nėra problemų!

 

Daugumos antiperspirantų sudėtyje nėra spirito, tad jie nedžiovina odos.

 

Minusai:

 

Prakaitavimo proceso trikdymas – kišimasis į fiziologinius organizmo procesus. Organizmas savaip įveikia šį “įstatymą”: aktyviau prakaituoja nugara, krūtinė, rankos.

 

Antiperspirantų nepatariama naudoti, kuomet prakaitavimas itin aktyvus: esant fiziniam krūviui, stresui, būnant pirty arba saunoj.

 

Net pačius prabangiausius antiperspirantus vakare reikia nusiplauti – oda privalo pailsėti ir pakvėpuoti. Leiskite sau paprakaituoti bent naktį!

 

Liaudies priemonė nuo prakaito

 

Norite natūralios ir sveikos priemonės? Semkitės išminties iš liaudies.

 

Štai priemonė, padėsianti kovoti su prakaitu, pagal seną močiutės receptą: stalo šaukštą ramunėlių (iš vaistinės) užplikykite stikline vandens, palaikykite 15 minučių, po to, gerai perkošę, įpilkite kelis šaukštus citrinos sulčių ir išmaišykite.

 

Paruoštu losjonu po rytinio dušo ištrinkite pažastis, kaklą ir kitas problematines zonas, o jeigu turite galimybę, darykite tai ir dienos metu. Išbandykite šią priemonę ir pajausite malonų gamtos dvelksmą, tačiau jei prakaituojate itin aktyviai, ramunėlių gali nepakakti.

 

Naudingi patarimai:

 

1. Esant lengvam paraudimui ir niežėjimui pažasčių srityje sakykite ryžtingą „ne!“ dezodorantams ir antipersperantams, kurių sudėtyje yra cinko, aliuminio ir spirito.

2. Tepkite priemones nuo prakaito tik ant švarios odos.

3. Prakaitavimą skatina aitrus ir prieskoningas maistas, stipri arbata bei kava.

4. Jeigu jaučiate stiprų, specifinį kvapą – kreipkitės į gydytoją. Tikėtina, kad organizmas duoda signalą, jog yra gedimų nervų ar endokrininėje sistemoje. Gali būti, kad sutriko medžiagų apykaita.

5. Jeigu kūnas nepriima priemonių nuo prakaito, apsiginkluokite absorbuojančiomis medžiagomis: talkais, pudromis, sugeriančiomis drėgmę ir kartu su ja naikinančiomis nemalonų kvapą. Niuansas: jautrią odą tokios priemonės gali išdžiovinti.

 

{diena2}