Lietuva patyrė sutriuškinimą Rusijoje

Pasiruošimą artėjančiam Europos čempionatui tęsianti Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė nesėkmę draugiškame mače Rusijos rinktinei. Kęstučio Kemzūros kariauna Maskvoje varžovams nusileido 76:91 (14:23, 22:26, 17:21, 23:21).

Nors mačui abi komandos galėjo registruoti 15 krepšininkų, tačiau lietuvių gretose rungtyniavo 12 žaidėjų. Aikštėje taip ir nepasirodė Marijonas Petravičius ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus mače pelnė Simas Jasaitis – 2:0, tačiau čia pat dviem taškais atsakė ir rusai (2:2). Sužaidus kėlinyje keturias minutes mačas vyko nerezultatyviai, o priekyje buvos Rusija – 5:2. Po dviejų taiklių Andrejaus Kirilenko baudos metimų rusai dar labiau atitrūko – 9:2. Jonas Valančiūnas pelnė du taškus, tačiau tritaškiu atsakė ir Vitalijus Fridzonas, rusai pirmavo 12:4. Vėliau lietuviai po Martyno Pociaus baudos metimų priartėjo iki 10:16. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis rusai pataikė dvitaškį ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 23:14.

Antrą kėlinį taikliais baudos metimais pradėjo Darius Songaila, tačiau netrukus Sergejus Monia pataikė iš toli ir rusai pirmavo 26:16. Po dar dviejų D.Songailos taškų lietuviai priartėjo (20:26). Kėliniui įpusėjus Rusija pirmavo 33:25. Lietuviai buvo priartėję iki šešių taškų (29:35), bet rusai netrukus vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 41:29. Pauliui Jankūnui pataikius iš toli lietuviai priartėjo iki 8 taškų – 33:41. Lietuvos rinktinės žaidimas ir toliau buvo banguotas, o tuo pasinaudoję rusai didino savo persvarą jau iki 14 taškų – 47:33. Antrojo kėlinio pabaigoje lietuviai vėl leido rusams pelnyti taškus paskutinėmis sekundėmis ir po sirenos deficitas siekė 13 taškų – 36:49.

Trečiąjį kėlinį dėjimu pradėjo J.Valančiūnas – 38:49. Sužaidus kėlinyje tris minutes rusai pirmavo 54:43. Šarūnas Jasikevičius pataikė iš toli (48:54), bet po T.Mozgovo dviejų taškų su pražanga rusai vėl pirmavo 9 taškais – 57:48. Įpusėjus trečiajam kėliniui po to paties T.Mozgovo metimo Rusijos rinktinės pirmavo rezultatu 61:48. Lietuviai ir toliau blaškėsi aikštėje, rusai tuo naudojosi, o po Semiono Antonovo dviejų taškų su pražanga jie pirmavo 66:50. Po trijų kėlinių lietuviai varžovams pralaiminėjo 53:70.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes lietuviams žymiau priartėti nepavyko, Rusija vis dar buvo priekyje solidžiu skirtumu – 72:57. A.Kirilenko pataikė dvitaškį ir įpusėjus kėliniui rusai pirmavo 80:61. Suklydus Simui Jasaičiui, rusai greitos atakos metu pelnė dar du taškus ir Rusijos persvara pasiekė jau 21 tašką – 86:65. Lietuviai nežymiai sumažino atsilikimą, tačiau rusai šventė vis vien solidžią ir gana pelnytą pergalę rezultatu 91:76.