Pensija gali nutolti

ATN.LTL

Sprendžiama, ar sisteminę pertvarką „Sodroje” pradėti krizės sąlygomis, ar tuomet, kai situacija pradės taisytis. Viena iš tokių permainų gali būti pensinio amžiaus nutolinimas. Premjeras Andrius Kubilius kol kas apie „Sodros” laukiančius nepopuliarius sprendimus kalba labai aptakiai.

„Nenoriu minėti, ko dar nesame nusprendę, nes žmonės labai gąsdinasi. Iki šiol visada siekėme subalansuoti valstybės finansus, bet kartu išsaugoti socialinę rimtį, ir toliau to sieksime”, – ketvirtadienį „Žinių radijui” sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras teigė, kad matomos problemos su pensiniu amžiumi. „Klausimas, kada tokias sistemines pertvarkas galima pradėti, ar krizės duobės sąlygomis, ar palaukti, kol šiek tiek situacija pradės taisytis, kad žmonėms būtų lengviau išgyventi permainas”, – sakė A.Kubilius.

Jis patikino, kad artėjantys rinkimai nenugesins noro imtis būtinų, nors ir nepopuliarių, priemonių. „Jūs matėte, kad mes likus mėnesiui iki Prezidento ir Europos Parlamentų rinkimų Seime sugebėjome priimti sprendimus sumažindami deficitą 3 mlrd. Lt. Ta liga, kad prieš rinkimus mums būtų baisu imtis sprendimų, nesergame”, – sakė A.Kubilius.

Esminių sisteminių pertvarkų socialinėje ir sveikatos apsaugos srityse, pasak premjero, ketinama imtis šių metų antrąjį pusmetį.

 

www.atn.lt