Kelininkai informuoja vairuotojus dėl planuojamų remonto darbų vasarą

Šią vasarą toliau bus tęsiama praėjusią vasarą pradėta kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis rekonstrukcija. Čia nuo 73-ojo iki 82-ojo ir nuo 100-ojo iki 108-ojo km bus platinama kelio danga, rekonstruojami 2 tiltai ir 1 viadukas, įrengta beveik 6 km apsauginių atitvarų bei daugiau kaip 4 km tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų. Rekonstrukcijos darbai vyks automagistralėse Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir Vilnius–Panevėžys. Ties Grigiškėmis  planuojama įrengti skirtingų lygių sankryžą, nutiesti jungiamuosius kelius,  pėsčiųjų bei dviračių takus, rekonstruoti dvi požemines pėsčiųjų perėjas, pastatyti pėsčiųjų viaduką, įrengti atitvarus ir apšvietimą.

 

Magistralėje ties Klaipėda vyks Jakų žiedo rekonstrukcija. Šios sankryžos pralaidumas buvo pernelyg mažas, dažnai susidarydavo spūstys. Po rekonstrukcijos daugybė automobilių iš Palangos, Šilutės, Gargždų ir kitų šalies miestų galės važiuoti laisviau, greičiau ir saugiau.

Kelio danga šią vasarą  bus stiprinama 11-oje magistralės Kaunas–Klaipėda ruožų (bendras ilgis daugiau kaip 43 km). Bus įrengta beveik 70 km apsauginių aitvarų, požeminė perėja laukiniams gyvūnams, rekonstruoti 2 tiltai ir 7 viadukai.

Automagistralėje Vilnius–Panevėžys bus stiprinama asfalto danga kelio ruože nuo 101-ojo iki 108-ojo kilometro.

Pagal tolesnį automagistralės „Via Baltica“  plėtros projektą numatomi darbai ir šiame kelyje. Panevėžio–Pasvalio–Rygos kelio ruože nuo 47-ojo ir 65-ojo km numatoma sustiprinti kelio dangą ir įrengti greitėjimo-lėtėjimo juostas.  Panevėžio–Aristavos–Sitkūnų atkarpoje nuo 23-ojo iki 44-ojo km planuojama sustiprinti kelio dangą, įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką, tinklo tvorą, nušokimo rampas, kanopinių gyvūnų praėjimą ribojančias grotas. Pastarąsias, taip pat ir tinklo tvorą, numatoma įrengti ir Panevėžio aplinkkelyje.

Rekonstravimo, dangos stiprinimo, platinimo, saugaus eismo priemonių diegimo darbai vyks daugelyje kitų šalies kelių: Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, Panevėžys–Šiauliai, Klaipėda–Liepoja, Vilnius–Utena, Šilalė–Šilutė, Kuršėnai–Mažeikiai, Alytus–Simnas–Kalvarija, Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda.

Apie visus trukdžius keliuose bus iš anksto pranešama ir žiniasklaidoje bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje www.lra.lt. Vairuotojai, siekiantys išvengti priverstinės gaišaties ir papildomų laiko sąnaudų, turės galimybę rinktis kitus kelius ar kitą kelionės laiką. Kartu Lietuvos automobilių kelių direkcija iš anksto atsiprašo eismo dalyvių dėl galimų laikinų nepatogumų.

 

www.infomazeikiai.lt