Ar žinojai apie „Nokia“?

Ši informacija gali pasirodyti įdomi „Nokia“ gerbėjams, tačiau tikimės, kad ir kiti ras ką pasiskaityti. Kai kurie duomenys galbūt Jums jau bus žinomi, tačiau, bus ir tokių, kurie galėtų Jus nustebinti. Taigi, 10 smalsių faktų apie didžiausią pasaulyje telefonų gamintoją – „Nokia“.

1. „Ringtone Nokia tune“ – XIX a. ispanų gitaristao, Francisco Tarrega (Francisco Tarrega) darbas Gran Vals. Pradžioje melodija ir vadinosi Grande valse, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad daugumai naudotojų buvo sunku ne tik įsiminti bet net ir ištarti šį pavadinimą – jis labai greitai buvo pakeistas į paprastesnį – „Nokia tune“.

 

2. Pirmas GSM skambutis buvo atliktas 1991m. Helsinkyje, tinkle išvystytame būtent su Nokia pagalba. Tada garbė skambinti su „Nokia“ telefonu teko Suomijos ministrui pirmininkui Harri’ui Holkeri’ui.

3. Bendrovė tiesiogiai nedalyvauja skaitmeninių fotoaparatų gamyboje, tačiau „Nokia“ yra išleidusi daugybę telefonų su foto kamera, kas leidžia jai užimti pirmąją pagal dydį vietą tarp visų fotografuojančių prietaisų gamintojų.

 

4. Lygiai taip pat „Nokia“ užima 1-ą vietą tarp prietaisų atkuriančių mp3 gamintojų.

 

5. „Nokia Special“ tonas, kurį galima nustatyti kaip priimtos žinutės garsą, iš Morzės abecėlės iš tikrųjų reiškia akonimą SMS. Tuo tarpu kita melodija „Ascending“ – žinant Morzę galima būtų iššifruoti kaip „Nokia“ devizą – „Connecting People“. Tipiška SMS melodija – Morzės abėcėlėje reiškia tiesiog raide M (message – pranešimas)

 

6. „Nokia“ turi savo šriftą. Jis vadinasi „AgfaMonotype Nokia Sans“ ir yra sukurtas Eriko Shpikermanno (Eric Spiekermann). Prieš sukuriant šį šriftą, reklamoje ir instrukcijose buvo naudojamas „Agfa Rotis Sans“ šriftas.

 

7. Gamintojas telefonų pavadinimų indeksuose niekur nenaudoja skaičiaus 4. Tai yra dėl to, kad keliose Azijos šalyse šis skaičius yra laikomas blogu, nešančių nesėkmę. Tam kad niekam nekiltų jokių asociacijų, „Nokia“ susitarė ketvertuko nenaudoti.

 

8. 2006 m. Žurnale Fortune „Nokia“ papuolė į 20-tuką geriausių bendrovių (1 vieta telekomunikacijų pramonėje ir 4 vieta tarp neamerikietiškų kompanijų). Suomijoje tada bendrovė buvo pripažinta geidžiamiausiu darbdaviu bei garsiausiu prekinių ženklu.

 

9. Kartais kompanija „Nokia“ yra vadinama „aikon“. Iš esmės tai tiesiog žodis gautas perskaičius „nokia“ atvirkščiai. Žodį „aikon“ naudoja jau ne tik telefonų savininkai, bet ir programų kūrėjai, kadangi „aikon“ neretai sutinkamas tarp „S 60“ programų ir vartotojo sąsajų.

 

10. „Nokia“ buvo įkurta 1865 m Fredriko Aydestamo (Fredrik Idestam). Pradžioje įmonė buvo įsikūrusi ant Tammerkoski upės kranto, Tamperės mieste . Čia buvo gaminamas popierius. Po trejų metų Aydestamas pastatė antrą, galingesnę gamyklą „Nokia“, prie upės Nokianvirta.

 

Išvertus iš sen. finų kalbos, „nokianvirta“ reiškia – sabalą arba miškų kiaunę. Iki to kol buvo pagamintas „Nokia“ telefonas dar buvo bandyta gaminti kabelius, padangas ir net guminius batus. Šiandien „Nokia“ viena didžiausių korporacijų pasaulyje. Joje 120 pasaulio šalių dirba apie 128 000 žmonių. „Nokia“ telefonai parduodami 150 šalių. Sklando gandai, kad metų pabaigoje „Nokia“ ketina išleisti nešiojamąjį kompiuterį.

 

 Šaltinis: www.mobili.lt