Laboratoriniai tyrimai primena kosmines technologijas

Ką tik atnaujinta medicininė įranga Medicina practica laboratorijai leidžia dar labiau paspartinti tyrimų atlikimo greitį ir garantuoti aukščiausią jų patikimumo kokybę. Šį technologinį šuolį pajus poliklinikų, šeimos klinikų gydytojai ir pacientai, nes atsiranda geresnės galimybės dar efektyviau diagnozuoti ligas. Vieni moderniausių kraujo analizatorių „Cobas Integra“ ir „Elecsys“ įrengti Medicina practica laboratorijos padaliniuose Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje ir Mažeikiuose. Projektą, kurio vertė 1,5 mln. litų, laboratorija įgyvendino bendradarbiaudama su viena garsiausių pasaulyje sveikatos priežiūros srityje kompanijų Roche Diagnostics Lietuva. 

 

 

„Ligos diagnozė 70-90 proc. priklauso nuo tyrimų atsakymo. Mūsų laboratorijos medicininių tyrimų įrangos atnaujinimas leidžia padidinti jos tikslumą. Didesnis tyrimų atlikimo greitis trumpina gydytojo apsisprendimo laiką skiriant gydymą“, – sakė Medicina practica laboratorijos vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.
Taip pat laboratorijoje įdiegta tyrimų procesų valdymo sistema (PSM), skirta darbo optimizavimui, suderinant su ėminiais ir mėginiais užsakymų įvedimą, tyrimų atlikimą, gautų rezultatų duomenų kaupimą, greitą tyrimo rezultatų perdavimą gydytojui.

„Laboratorijos darbas dažnai viešai yra nepastebimas, tačiau kiekvieną dieną čia vyksta maži stebuklai: iššifruojame kraujo lašo informaciją ir pateikiame gydytojams skaičius, iš kurių sprendžiama apie žmogaus organizmo būklę. Šiandien mūsų laboratoriniai tyrimai remiasi į tokias technologijas, kurių valdymui reikalingi labai kvalifikuoti darbuotojai“, – kalbėjo S.Barakauskas.

Pasak jo, laboratorija iki šiol naudojo dar pakankamai modernius analizatorius, įrengtus prieš 3-4 metus, tačiau sparti technologijų raida nuolat skatina atitikti aukščiausius pasaulinius standartus. Medicina practica laboratorijos padaliniams tyrimus patiki per 200 valstybinių ir privačių gydymo įstaigų. Laboratorija gerai žinoma ir nuolat rengiamomis sveikatos profilaktikos akcijomis.

Medicina practica laboratorija, kurią 2000 m. Vilniuje įkūrė gydytojas S.Barakauskas, atliekami hematologiniai, biocheminiai, imunofermentiniai, serologiniai, hormonų, vėžio žymenų ir kiti kraujo bei šlapimo tyrimai. Specialistų vertinimu, laboratorija aprūpinta ir nuolat atnaujinama viena moderniausių ir patikimiausių įrangų Baltijos šalyse.

Tyrimų kokybę ir tikslumą garantuoja aukšti Labquality (Suomija) ir RIQAS (Didžioji Britanija) standartai, tyrimams naudojami tik sertifikuoti reagentai. Aukšta darbuotojų kvalifikacija nuolat tobulinama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

 

 www.infomazeikiai.lt