Lietuvių sukurtas tinklalapis gamtos pamokoms paskelbtas vienu iš geriausių pasauliniame konkurse World Summit Award

 

Pasauliniame geriausio elektroninio turinio konkurse World Summit Award (WSA) nugalėjo lietuviškas elektroninis projektas „Gamta ir žmogus. Integruotas gamtos mokslų kursas 5-6 klasėms“. WSA konkurse dalyvavo per 500 projektų iš daugiau kaip 150 šalių.

 
Šis tinklalapis buvo sukurtas bendradarbiaujant Švietimo plėtotės centrui su leidykla „Šviesa“. Tinklalapis buvo sukurtas vykdant ESF finansuojamą projektą „Ugdymo turinio informacinių komunikacinių technologijų pagrindų kūrimas ir diegimas, remiantis integruoto gamtos mokslų kurso 5-6 klasių mokiniams pavyzdžiu“.

Projekto vadovė Ona Vaščenkienė sako, kad sėkmę nulėmė bendras visų tinklalapyje paskelbto integruoto gamtos mokslų kurso rengėjų darbas. Patyrusių mokytojų grupė pagal ekspertų parengtą modelį sukūrė integruoto gamtos mokslų kurso 5-6 klasių mokiniams turinį ir metodinę medžiagą mokytojams. Prie projekto prisidėjusi leidykla „Šviesa“ su didele atsakomybe ir kūrybingumu parengė kursą elektroninei leidybai ir sukūrė tinklalapį.

Lietuvos mokytojams ir  mokiniams šis tinklalapis (http://mkp.emokykla.lt/gamta5-6/) yra prieinamas nuo  mokslo metų pradžios. Kurso patrauklumą ir populiarumą lemia tai, kad jis pasiekiamas internetu ir sudaro mokiniams galimybę mokytis savarankiškai. Jie naudojasi tinklalapyje pateiktomis demonstracijomis, žodynu ir enciklopedija, atlieka virtualius laboratorinius darbus, įgytas žinias pasitikrina įvairiais testais. Mokytojai svetainėje randa sau naudingos medžiagos, kuri padeda pasirengti moderniai pamokai.

Pasak leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų direktorės Astos Verkienės, „šis projektas puikus pavyzdys, kaip glaudžiai bendradarbiaujant mokytojams, ekspertams ir leidėjams galime parengti aukščiausius standartus atitinkantį tinklalapį, kuris šalies mokiniams atvers langą į įdomų ir paslaptingą gamtos pasaulį, padės jį tyrinėti, suprasti ir pažinti. Džiaugiamės, kad šis naujas požiūris į mokymą ir ugdymą mokykloje buvo įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir pasauliniame elektroninio turinio konkurse. Tikiu, kad šis įvertinimas paskatins imtis ir kitų novatoriškų projektų.“

Integruotas gamtos mokslų kursas nugalėjo ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto organizuojamame tradiciniame konkurse „Naujasis knygnešys“, kuris šiemet pirmą kartą buvo surengtas kaip oficialus nacionalinis atrankos konkursas, kurio nugalėtojams suteikiama teisė dalyvauti pasauliniame geriausio elektroninio turinio konkurse World Summit Award. Projektas nugalėjo kategorijoje „E. mokymasis ir švietimas“.

 

 

www.infomazeikiai.lt