Policija kviečia kartu pažymėti Europos kaimynų dieną

 

Šių metų gegužės 27 dieną minima Europos kaimynų diena. Ši diena pirmą kartą buvo paminėta 1999 metais Prancūzijoje, kada buvo švenčiama viename mikrorajone. 2001 metais ji jau buvo minima visoje Prancūzijoje ir įtraukė per vieną milijoną žmonių, o pernai Europos kaimynų dienos renginiuose dalyvavo apie šeši milijonai žmonių dvidešimt dviejose valstybėse.

 

Šventės tikslas – paskatinti žmones bendrauti ir puoselėti bendruomeniškumo jausmą, padėti atkurti socialinius ryšius, kurti draugiškesnį miestą, kaimą ar kitą gyvenamosios aplinkos vienetą. Kadangi kiekvienas Europos miestas susiduria su augančiu socialiniu abejingumu ir gyventojų solidarumo stoka, šia švente siekiama ugdyti svetingumą bei paskatinti gyventojų tarpusavio bendravimą. Tikrieji šios šventės veikėjai – patys gyventojai.

Policijos departamentas nurodė teritorinėms policijos įstaigoms, kartu su socialiniais partneriais organizuoti šiai dienai skirtus renginius ar prisidėti prie šios dienos paminėjimo renginių. Vietos žiniasklaidos priemonėse ir policijos įstaigų internetiniuose puslapiuose pareigūnai pakartotinai agituos vietos bendruomenę puoselėti saugios kaimynystės idėjas, susitikimų su socialiniais partneriais bei vietos gyventojais metu primins jiems pagrindinius prevencinės priemonės „Saugią aplinką kurkime kartu!” tikslus ir siekiamus rezultatus.

Kiekvienais metais minint šią dieną, policija siūlys organizuoti gyventojų susiėjimus, kurių metu susipažinti su kaimynais, pasikeisti asmeniniais kontaktais, pasidalinti kita savisaugos ir bendros kaimynystės prasme svarbia informacija. Bus siūloma apsvarstyti vietos bendruomenės viešinimo, reklamos klausimus, bendrai visiems tvarkyti vietos bendruomenės gyvenamąją aplinką, organizuoti „talkas”, kitokio pobūdžio susibūrimus, gal būt, kiekvienais metais pasodinti po simbolinį vietos bendruomenės medį. Organizuojamuose susitikimuose turėtų dalyvauti vietos pareigūnas (apylinkės inspektorius ar kt.).

 

www.infomazeikiai.lt