Alkoholis į naktinių parduotuvių lentynas negrįš

Alfa.lt

Seimas atmetė Tautos prisikėlimo partijos (TPP) nario Vinco Babiliaus siūlymą grąžinti alkoholį į naktinių parduotuvių lentynas.Pasiūlymo svarstymas sulaukė itin karštos diskusijos Seime – vieni prlamentarai mėtėsi nekorektiškomis replikomis, kiti – kūrė eiles.


Siūlymo grąžinti naktinė prekybą iniciatorė tautos prisikėlimo partija buvo kaltinama bandymais nugirdyti tautą, kad pastaroji remtų jų politiką.

„Geria tėtis ir mama ir todėl darni šeima“, – Seimo salėje deklamavo socialdemokratas Vytenis Andriukaitis. „Ar tautos prisikėlimo partija alkoholiu siekia prikelti tautą?“, – pašaipiai klausė konservatorius Antanas Matulas, kurio iniciatyva prekyba alkoholiu naktį ir buvo apribota.

Savo ruožtu siūlymo iniciatorius atsikirto, esą naktinė prekyba nė kiek neskatina alkoholio vartojimo. „Naktį prisigerti galima ir nuo dieną įsigyto alkoholio“, – teigė V. Babilius.

Jis bandė kolegas įtikinti ir tuo, kad uždraudus naktinę prekybą alkoholiu, padidėjo nelegalaus alkoholio vartojimas. Be to, draudimai esą sumažino parduotuvių galimybes konkuruoti su kavinėmis ir barais. „dėl draudimo į biudžetą surinktą 73 mln. litų mažiau nei pernai”, – argumentavo V. Babilius.

Šis jo argumentas sulaukė itin griežtos kolegų kritikos. „Vadinasi, norint įveikti krizę, reikia leisti gerti kiaurą parą”, – šaipėsi parlamentaras Julius Veselka.

V. Babiliaus siūlymas grąžinti naktinę prekybą alkoholiu nepatiko ir jo partijos kolegai Linui Karaliui. „Net ir iš čia sėdinčių nemažai yra priklausomi nuo alkoholio“, – teigė „prisikėlietis“ Linas Karalius. Tiesa, paskui jis pridūrė, kad kolegos priklausomi ne nuo alkoholio, o nuo jo gamintojų.

Prekyba alkoholiu nuo 22 val. iki 8 val. ryto parduotuvėse buvo apribota nuo šių metų sausio 1 d. Viešojo maitinimo įmonės prekiauti alkoholiu ir toliau gali visą parą.