Mokyklose nuskambės paskutinis skambutis

 

Šiandien bendrojo lavinimo mokyklose nuaidės paskutinis skambutis. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sveikina abiturientus paskutinio skambučio proga, linkėdamas sklandžios ir sėkmingos egzaminų sesijos.

 

 

„Mokyklose skamba paskutinis skambutis, greitai prasidės brandos egzaminų sesija. Tai laikas, kuomet abiturientai turės parodyti – pirmiausia patys sau – kaip išmoko naudotis įgytomis žiniomis, patirtimi ir gebėjimais. Tikiu, kad visa tai, kas sukaupta per dvylika metų, padės sėkmingai išlaikyti egzaminus.

Esu įsitikinęs, kad jau šį rudenį prasidėsianti aukštojo mokslo pertvarka sudarys geresnes studijų sąlygas mūsų aukštosiose mokyklose, ir šių metų abiturientai pajus augančią studijų kokybę, naudosis turtingesne mokymo baze, sutiks daug profesionalių, savo darbui atsidavusių dėstytojų. Reformų laikas nėra lengvas, bet ateisiančios permainos atlygins už laukimą.

Mūsų siekis ambicingas – sukurti tokią aukštojo mokslo sistemą, kuri galėtų drąsiai konkuruoti su geriausiais Europos ir pasaulio universitetais, o gabiausias mūsų šalies jaunimas liktų čia, Lietuvoje. Juk kokybiškas išsilavinimas yra didžiulė vertybė, užtikrinanti sėkmingą asmens ir valstybės ateitį.

Visiems abiturientams nuoširdžiai linkiu kuo didžiausios sėkmės, tvirto pasitikėjimo savo jėgomis“, – sakoma ministro G.Steponavičiaus sveikinime.

Rytoj 12 val. švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius dalyvaus Vilniaus „Minties” gimnazijoje (Erfurto g. 23) vyksiančioje paskutinio skambučio šventėje.

Kitą savaitę, gegužės 18 d. gimtųjų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių k.) kalbų egzaminu prasidės brandos egzaminų sesija. Pirmąjį valstybinį egzaminą – lietuvių kalbos – abiturientai laikys gegužės 20 d.

Egzaminus ketina laikyti daugiau kaip 50 tūkst. kandidatų. Į šį skaičių įeina ne tik šių metų bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai, bet ir profesinių mokyklų mokiniai, suaugusiųjų mokymo centrų klausytojai, ankstesnių laidų abiturientai.

Norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti 3 vidurinio ugdymo programos dalykų brandos egzaminus: lietuvių (gimtosios ar valstybinės) kalbos ir 2 pasirenkamuosius egzaminus.

 

www.infomazeikiai.lt informacija.