Sasha Son(g) „Eurovizijos“ finale pasirodys pirmas

Alfa.lt 

 

 

Nors Lietuvos atstovas Sasha Son(g), nuvykęs į Maskvą, galvojo net apie pasitraukimą iš „Eurovizijos“ konkurso, nesutarimai su konkurso organizatoriais nesutrukdė Lietuvos atstovui tarptautiniame dainų konkurse patekti į finalą. Ketvirtadienio vakarą Maskvoje skambėjo antrojo „Eurovizijos“ konkurso pusfinalio dainos. Europos muzikinio renginio žiūrovai išvydo ir Lietuvos atstovo Sashos Son(g) pasirodymą.


Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje paaiškėjo paskutiniai dešimt tarptautinio dainų konkurso finalo dalyvių.

Daugiausia šūksnių ir džiaugsmo lietuvių veiduose pasirodė, kai „Eurovizijos“ pusfinalio vedėjai paskelbė, kad Lietuva patenka į šeštadienį įvyksiantį tarptautinio dainų konkurso finalą.

Į finalą be Lietuvos atstovo keliauja Azerbaidžano, Kroatijos, Ukrainos, Albanijos, Moldovos, Danijos, Estijos, Norvegijos ir Graikijos atstovai, pasirodę antrajame pusfinalyje.

Kaip ir pirmajame pusfinalyje, devyni finalo dalyviai buvo išrinkti žiūrovų balsais ir vienas specialios žiuri sprendimu. Kokios šalys ir iš ko gavo palaikymą, neskelbiama.

Sasha Son(g) ketvirtadienį pasirodė 14-tas. Laikęs paslaptyje, kuria kalba dainą „Love“ atliks, Sasha Son(g) atliko kūrinį anglų kalba, bet paskutinį priedainį koncerto žiūrovai išgirdo rusų kalba. Lietuvos delegacijai taip ir nepavyko išsikovoti, kad Lietuvos atstovo pasirodymo metu būtų parodyta iš anksto sukurta vaizdo projekcija socialine tema, tačiau paskutinis derybų rezultatas – užrašas „Hope“ dainos pabaigoje.

Kelintu numeriu Lietuvos atstovas pasirodys finaliniame koncerte, kol kas neskelbiama.

Ketvirtadienio konkursinį koncertą pradėjo „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojų melodijų popuri, kurių metu rusai pristatė savo kultūrą šokančiomis meškomis, matrioškomis ir tautiniais drabužiais apsirengusiais šokėjais.

Rusija, organizuodama tarptautinį dainų konkursą, nusprendė tarp dainų rodyti vaizdo intarpus ne pristatančius šalis dalyves, o pamokyti europiečius rusų kalbos ir skelbė savo kalba žodžius su angliškais vertimais.

Ketvirtadienį vykusiame renginyje pasirodė 19 šalių atstovai. „Eurovizijos“ pusfinalio žiūrovai išvys šių šalių pasirodymus: Kroatijos, Airijos, Latvijos, Serbijos, Lenkijos, Norvegijos, Kipro, Slovakijos, Danijos, Slovėnijos, Vengrijos, Azerbaidžano, Graikijos, Lietuvos, Moldovos, Albanijos, Ukrainos, Estijos, Olandijos.

Po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio finale jau dalyvauja šių šalių atstovai: Turkijos, Švedijos, Izraelio, Portugalijos, Maltos, Suomijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Armėnijos, Islandijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos ir Rusijos.

„Eurovizijos“ pusfinalius vesti patikėta televizijos laidų vedėjui Andrey Malakhovui ir modeliui Natalya Vodyanovai.

Alfa.lt primena, kad tarp antrojo pusfinalio dalyvių buvo dar viena lietuvė. Asta Milierienė konkurse pasirodė su Airijos atstovais. Lietuvės grupei patekti į finalą nepavyko.