Bukmekeriai: D.Grybauskaitė – favoritė, tačiau patirtis verčia būti atsargesniems

Vtv.lt

Tai, kad Dalia Grybauskaitė yra akivaizdi prezidento rinkimų favoritė, pripažįsta ir lažybų bendrovės. Lažybų bendrovė „Top Sport“ D.Grybauskaitės galimybes nugalėti vertina itin aukštai. Už jos sėkmę galima statyti santykiu 1:1.02. Algirdo Butkevičiaus galimybės vertinamos santykiu 1:5, Valentino Mazuronio – 1:13, Kazimiros Prunskienės – 1:20. Iš Loretos Graužinienės (1:50), Valdemaro Tomaševskio (1:150) ir Česlovo Jezersko (1:600) stebuklų nesitikima.


„Top Sport“ direktorius Dainius Gulbinas teigė, kad D.Grybauskaitės galimybės laimėti buvo vertinamos atsižvelgiant į sociologinių apklausų rezultatus. „Tačiau statoma ir už kandidatus, kurie turi mažai galimybių laimėti“, – neslėpė D.Gulbinas.

„Top Sport“ vadovas pažymėjo, kad prezidento rinkimai Lietuvoje jau yra pateikę netikėtų siurprizų.  „Užtenka prisiminti rinkimus, kuriuose nugalėjo Rolandas Paksas, nors apklausos rodė, kad jis beveik neturi galimybių. Už R.Pakso pergalę prieš antrąjį rinkimų turą siūlėme lažintis santykiu 1:3,9. Už V.Adamkaus sėkmę prieš antrąjį turą buvo galima lažintis santykiu 1:1,2“, – sakė „Top Sport“ direktorius.

Anot G.Staniulio, tuomet 50,7 proc. lažybų dalyvių tikėjosi Valdo Adamkaus pergalės, o 49,3 proc. manė, kad laimės R.Paksas.

Per pirmąjį turą daugiausia buvo statyta už socialdemokratų kandidatą į prezidentus Vytenį Andriukaitį – už tai, kad jis pateks į antrąjį rinkimų turą, pinigų negailėjo 40 proc. lažybų dalyvių. 20 proc. tikėjosi R.Pakso pergalės, 12 proc. vylėsi, kad į antrąjį turą pateks Artūras Paulauskas. Įdomu, kad net 17 proc. statė už tai, kad į antrą turą pateks humoristas Vytautas Šerėnas.

Beje, ir 1997–1998 metų, ir 2002–2003 metų  prezidento rinkimus laimėjo ne tie kandidatai, kurie surinko daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą.

1998 metais tik 14 tūkstančių balsų nugalėjo V.Adamkus, nors pirmajame ture net 322 tūkstančiais balsų jį aplenkė Artūras Paulauskas. 2003 metais prezidentu tapo R.Paksas, nors pirmajame ture jis buvo labai atsilikęs nuo V.Adamkaus.

2004 metais pirmalaikius prezidento rinkimus laimėjo, kaip ir buvo prognozuota, tuometinis apklausų favoritas ir pirmojo rinkimų turo nugalėtojas V.Adamkus.