Akvariumas namuose – verta ar neverta?

Akvariumas su plaukiojančiomis žuvytėmis – prabangi namų puošmena. Jei nusprendėte jį įsigyti, pirmiausia turite namie rasti jam tinkamą vietą. Tinkamai parinktas ir geras akvariumas taps ramybę, tylą, gerą nuotaiką bei teigiamą energiją spinduliuojančiu objektu.
    
Stulbinama įvairovė

Jei nesate akvaristikos specialistas, o tik mėgėjas, nepasiklysti akvariumų įvairovėje bus sunku. Būtina žinoti, jog akvariumai yra dvejopi: gėlavandenėms ir jūrinėms žuvims. Pradedančiajam patariama rinktis gėlavandenius, nes jiems prižiūrėti nereikia didelio išmanymo ir patirties.
Šiandien akvariumų dizaino įvairovė stebina net daug mačiusiuosius. Jie būna įvairiausi: apvalūs, panoraminiai, lenkto stiklo, kabinami ant sienos, įtaisomi rašomajame stale, apverstos prizmės, trikampio ir kitų įdomių netradicinių formų.
Akvaristikos specialistai siūlo aklai nesivaikyti madų, nes kai kuriuos jų neįprastų formų gana sudėtinga prižiūrėti. Pavyzdžiui, apvaliems sunku pritaikyti filtrus, kompresorių, ant mažo dugno sudėtinga pasodinti augaliukų, o apvalus stiklas net vaizdą iškraipo. Apie stačiakampio formos ir lygaus stiklo akvariumus taip pat ne patys geriausi atsiliepimai – juos taip pat sunku prižiūrėti.

Parinkti tinkamą vietą

Bene vienas geriausių pasirinkimų būtų trikampis akvariumas, nes jį pastačius į kampą galima funkcionaliai išnaudoti kambario erdvę. Tokiame ir vietos apstu, todėl gerai jausis ir žuvytės, ir augaliukai.
Bendrovės „Dalis erdvės” architektas Astijus Taujanskas apgailestauja, kad akvariumai retai naudojami erdvėms atskirti – kaip pertvara. „Tai labai gražus būsto papuošalas, pravartus ne tik interjere, bet ir psichologiniu požiūriu. Akvariumas yra lyg papildomas šviesos šaltinis, kuriantis dinamišką vaizdą, ir atitvara tarp skirtingų funkcinių zonų. Gaila, kol kas ne visi tą supranta”, – sako A.Taujanskas.
Architekto teigimu, ieškant vietos akvariumui, reikėtų atsižvelgti į patalpų planavimo poreikius. „Akvariumo vaizdas yra vertingas, todėl reikėtų į tai atsižvelgti jį komponuojant ir parinkti tinkamą vietą”, – aiškina specialistas.
A.Taujanskas šį įrenginį rekomenduoja statyti svetainėje, virtuvėje, darbo kambaryje arba SPA zonoje. Čia jis atrodys skoningiausiai.

 

Lina Bušinskaitė, „Lietuvos žinios”

bernardinai.lt

http://www.akvariumu-gamyba.lt