NKL čempionai – Prienų "Rūdupio" krepšininkai

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionais pirmą kartą komandos istorijoj tapo Prienų „Rūdupio” krepšininkai. Lemiamose finalo serijos rungtynėse prieniškiai namuose po puikiai sužaisto trečiojo kėlinio rezultatu 79:70 (24:13, 9:19, 27:12, 19:26) įveikė Pakruojo „Merestos” komandą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:3.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas „Rūdupio” komandos puolėjas Janas Jurgo.

Keturias minutes svečiams taškų pelnyti neleidę „Rūdupio” krepšininkai po Andriaus Giedraičio ir Jano Jurgo metimų išsiveržė į priekį 8:0 ir privertė „Merestos” trenerį Dainių Bertulį prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Nors po Tomo Balčiūno dvitaškio su pražanga svečiams pavyko šiek tiek priartėti (3:8), A.Giedraičio tolimas metimas grąžino Prienų klubui aštuonių taškų persvarą – 11:3. Likus žaisti keturias minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos Kęstutis Šeštokas pelnė keturis taškus iš eilės ir „Rūdupio” pranašumas dar šiek tiek padidėjo – 17:8. Negana to, po dar vieno patyrusio puolėjo dvitaškio aikštės šeimininkų persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 21:10. Kėlinį tolimu metimu baigė Kastytis Normantas ir po pirmųjų dešimties minučių „Rūdupis” priekyje – 24:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje Ryčio Streikaus pastangomis „Meresta” bandė priartėti (18:24), tačiau prieniškiai netrukus atstatė dviženklę persvarą – 28:18. Tiesa, svečiai nenuleido rankų ir po penkių iš eilės Vaido Pauliukėno pelnytų taškų sumažino atsilikimą iki penkių taškų – 23:28. Vienu metu „Merestos” deficitas buvo ištirpęs iki trijų taškų (25:28), tačiau „Rūdupis” vėl nutolo – 33:25. Vis dėlto po „Merestos” vyriausiojo trenerio paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje vėl pasikeitė ir šeimininkų pranašumas sumažėjo iki trijų taškų – 33:30. Po dviejų kėlinių „Rūdupis” pirmavo vieno taško skirtumu – 33:32.

Trečiąjį ketvirtį „Rūdupis” pradėjo atkarpa 7:0 ir sužaidus dvi minutes vėl susigrąžino aštuonių taškų persvarą – 40:32. Įpusėjus ketvirčiui A.Giedraitis dviem baudų metimais po ilgokos pertraukos sugrąžino „Rūdupio” klubui dviženklį pranašumą – 51:41. Kėlinio pabaigoje Prienų klubui baudų metimų dėka dar labiau pavyko nutolti ir po trijų ketvirčių „Rūdupis” priekyje – 60:44.

Lemiamą kėlinį „Rūdupis” pradėjo spurtu 6:1 ir po Juliaus Mykolaičio dvitaškio aikštės šeimininkų persvara tapo triuškinanti – 66:45. Po T.Balčiūno baudų metimų ir Gedimino Oreliko tolimo metimo”Merestos” klubui buvo pavyko dvigubai sumažinti savo deficitą – 60:70. Negana to, po S.Slivkos tritaškio likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkų persvara dar labiau aptirpo – 65:72. Per likusį laiką svečiams daugiau nieko sukurti nebepavyko ir „Rūdupis” šventė pergalę rezultatu 79:70.

„Rūdupis”: A.Giedraitis 20 (dvitaškiai 5/6, baudos 7/7), K.Šeštokas 18 (dvitaškiai 6/9, 9 atk. kam.), M.Šidlauskas 14

„Meresta”: T.Balčiūnas 21 (10 atk. kam.), S.Slivka 15, V.Pauliukėnas 9, M.Kumpis ir G.Orelikas – po 8.