NASA iškels į orbitą palydovą su mielėmis

Balsas.lt

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija pranešė planuojanti iškelti į orbitą mikropalydovą su mielių kolonija. „PharmaSat“ pavadintas palydovas skirtas vaistų poveikiui nesvarumo sąlygomis tirti.


Paleisti palydovą planuojama šių metų gegužės 5 dieną. Kadangi „PharmaSat“ svers tik apie 5 kilogramus, o dydžiu prilygs duonos kepalėliui, jį į 460 kilometrų aukščio orbitą galės iškelti mažiems palydovams skirta „Minotaur I“ raketa nešėja. Ši raketa – modifikuota JAV tarpžemyninių balistinių raketų „Minuteman“ ir „Peacekeeper“ atmaina.

Bandymo metu, kuris truks apie 96 valandas, NASA mokslininkai tirs įvairių medicininių preparatų poveikį palydove esančiai mielių kolonijai. Tuo tikslu palydove įrengta vaizdo stebėjimo sistema ir įvairių daviklių rinkinys. Duomenys iš orbitos bus perduodami į Žemę, sakoma pranešime.

Anot specialistų, tokių į žemą orbitą iškeltų mikropalydovų naudojimas gali tapti pigia įvairių eksperimentų, kurie šiuo metu atliekami Tarptautinėje kosminėje stotyje, alternatyva.