Sezoną „Mažeikiai“ pradėjo pralaimėjimu

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono pergalingai pradėti nepavyko „Mažeikių“ klubui. Mažekiškiai išvykoje rezultatu 80:96 (21:21, 19:25, 17:31, 23:19) suklupo prieš Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipą.

„Mažeikių“ startinis penektas: B.Harrisonas, M.Šidlauskas, M.Norkus, M.Šumskis, Š.Vėlius.

„Žalgirio“ startinis penketas: V.Čižauskas, E.Ulanovas, P.Sorokas, G.Žylė, V.Čepukaitis.

Rungtynes spurtu 9:0 pradėjo jaunieji „Žalgirio“ žaidėjai, po kurio A.Rudys paprašė minutės pertraukėlės. Po jos „Mažeikiai“ priartėjo iki trijų taškų (7:10), tačiau Sabonio krepšinio mokyklos auklėtiniai persvarą ir vėl padidino iki septynių – 15:7. Nepaisant to, mažeikiškiai nepasimetė ir atsakė savo spurtu, po kurio persvėrė rezultatą savo naudai (18:16), o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 21:21.

Antrąjį kėlinį dviem žaibiškomis atakomis pradėjo aikštės šeimininkai, kurie pataikė dvitaškį, o vėliau pridėjo ir tritaškį (26:21). „Mažeikių“ ekipa sugebėjo šią persvarą ištirpdyti, tačiau netrukus ir vėl „užstrigo“, o tuo pasinaudoję „Žalgirio“ krepšininkai pabėgo aštuoniais taškais – 38:30. Netrukus po V.Čepukaičio dėjimo „Mažeikių“ deficitas tapo jau 11 taškų (43:32).

Antrąjį kėlinį tritaškiu paskutinę sekundę užbaigus M.Norkui, švieslentėje rezultatas rodė, jog po dviejų kėlinių rezultatu 46:40 priekyje aikštės šeimininkai – „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai.

Antrąją rungtynių pusę komandos pradėjo apsikeisdamos sėkmingomis atakomis (48:42). Tačiau netrukus tritaškį pataikė G.Žylė, dėjimu du taškus pelnė P.Sorokas ir „Žalgirio“ persvara tapo vėl dviženklė – 53:42. Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje nesportine pražanga viduryje aikštės buvo nubaustas A.Vaškys, po kurios šeimininkai pabėgo jau iki keturiolikos taškų (58:44).

Įpusėjus kėliniui ir toliau užtikrintai pirmavo Sabonio mokyklos talentai – 62:52. Kėlinio pabaigoje po dar vienos nesportinės pražangos, kurią šį kartą užsidirbo B.Harrisonas, šeimininkų persvara tapo jau net 21 taškas (76:55). Po tragiško trečiojo kėlinio „Mažeikių“ komandai, rezultatas svečių nenaudai – 57:77.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Mažeikiai“, kurie pelnė 4 taškus be atsako (77:61). Įpusėjus paskutiniajam ketvirčiui, „Žalgiris“ ir toliau užtikrintai pirmavo (86:70) ir iki rugntynių galo toliau kontroliavo situaciją ir iškkovojo pirmąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone.

„Žalgiris“: G.Žylė 17, V.Čižauskas (10 atk. kam.) 16, V.Kariniauskas 13, V.Čepukaitis 12, Ž.Skučas 11, M.Kupšas 10.

„Mažeikiai“: D.Vaitelis (11 atk. kam.) 20, M.Norkus 19, A.Vaškys 12, V.Kazlauskas 9, B.Harrisonas (6 kld., 10 rez. perd.) – 7.