Policija rengiasi dirbti sunkmečio sąlygomis

Vakar Telšiuose lankėsi policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, jo pavaduotojas Saulius Skvernelis, Policijos departamento padalinių vadovai. Policijos vadovai susitiko su Telšių apskrities VPK vadovybe ir darbuotojais, Telšių savivaldybės vadovais, išklausė gyventojų, susitiko su teisėsaugos institucijų vadovais. Policijos departamento atstovai gyventojus priėmė Mažeikiuose, Plungėje ir Rietave.


Telšių apskrities gyventojai policija pasitiki
Telšių apskrities gyventojų santykius su policija galima vertinti teigiamai. Š. m. sausio mėnesį nepriklausomos bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, Telšių apskrities policija pasitiki net 71 proc. gyventojų, o savo aptarnaujamoje teritorijoje saugūs jaučiasi net 78 proc. gyventojų.

Pasak V.Telyčėno, susitikus su gyventojais jaučiasi, kad jie pasirengę padėti policijai, todėl pareigūnai privalo tai išnaudoti.
 
Verslininkai nori stabilumo
Susitikę su verslininkais policijos vadovai supažindino juos su 3 mėnesių nusikalstamumo statistika šalyje. Remiantis skaičiais, nusikalstamumas šalyje išlieka stabilus, per pirmąjį šių metų ketvirtį jis padidėjo tik 2,6 proc., Telšių aps. nusikalstamumas sumažėjo 15,4 proc. Nerimą kelia sukčiavimo atvejų padidėjimas, naujų nusikaltimo rūšių atgimimas. Nors automobilių vagystės mažėja, vagiami prabangūs automobiliai, taip pat padidėjo vagysčių iš automobilių. Telšių apskrityje net trigubai išaugo naminės degtinės gaminimo, realizavimo ir pardavinėjimo atvejų (nuo 10 iki 30), tačiau tai siejama su aktyvesne policijos veikla šioje srityje.

Policijos vadovai kvietė verslininkus burtis į aktyvus, kas ypač aktualu šiais laikais. „Mes skatiname tarpusavio bendradarbiavimą, nes tik savalaikė reakcija gali duoti gerų rezultatų“-kalbėjo V.Telyčėnas.

Verslininkus domino šešėlinės ekonomikos pagyvėjimo atvejai, padirbtų pinigų atsiradimas rinkoje, neteisėti skolų išieškojimo būdai tarp verslo įmonių ar verslo partnerių, eismo saugumo ir kiti klausimai.

Jie išsakė savo nusivylimą Telšių policijos pareigūnų darbo sąlygomis. „Kai kuriose areštinėse net areštantai turi geresnes sąlygas nei policijos darbuotojai“-nepasitenkinimo neslėpė verslo atstovai.

Naujajam policijos pastatui pabaigti reikia bent milijono litų
Po susitikimo su verslo atstovais, Policijos departamento vadovai ir Telšių aps. VPK darbuotojai nuvyko apžiūrėti naujojo policijos pastato, kuris šios dienos susitikimuose kėlė daug visuomenės emocijų. Apžiūrėjus erdvias patalpas vadovai įsitikino, kad jas sutvarkius, pareigūnai turės geras sąlygas dirbti. Konstatuota, kad remontui užbaigti reikia mažiausiai 1 mln. litų.

Būtina pradėti taupyti
Darbo dienos pabaigoje su Telšių apskrities darbuotojais susitikę policijos vadovai padėkojo darbuotojams už gerus darbo rezultatus. Pristatydamas finansinę šalies policijos būklę, policijos vadovas akcentavo būtinybę taupyti. „Taupymas vyksta visoje šalyje, pradedant nuo pačio Policijos departamento. Mes jau sumažinome išlaidas kurui, pokalbiams, atsisakėme pusės automobilių, iki minimumo sumažinome užsienio komandiruočių skaičų. Nuo birželio 1 d. atšaukiame policijos atašė Ispanijoje ir Airijoje, o Europole dirbantiems dviems mūsų atstovams mažiname finansavimą“-taupymo plano priemones vardijo policijos vadovas.

Telšių policijos darbuotojai nusipelnė geresnių darbo sąlygų
Kalbėdami apie vieną aktualiausių klausimų, naujojo policijos pastato projektavimo darbus ir remontą, policijos vadovai visų pirma dėkojo Krašto apsaugos ministerijai už pagalbą perleidžiant savo pastatą. Darbuotojai buvo informuoti, kad šiemet šalyje stabdomos beveik visos statybos, todėl stringa ir naujojo Telšių policijos pastato remonto darbai. Susitikime su miesto meru sutarta dar kartą apsvarstyti visas įmanomas galimybes kuo greičiau užbaigti darbus. „Negaliu pažadėti, kad jau šiemet Jūs įsikursite naujose patalpose, tačiau pasiektais savo darbo rezultatais tikrai nusipelnėte dirbti geresnėse sąlygose“-pabrėžė V.Telyčėnas.

Finansai nėra viskas
Telšių policijos vadovas A.Motuzas kvietė darbuotojus išlikti solidariais ir kartu pergyventi šį nemalonų laikotarpį. Jis priminė, kad kiekvienas pareigūnas yra prisiekęs tarnauti Tėvynei ir žmonėms. „Atminkime, kad dirbame ne prie konvejerio ir bet kokiomis sąlygomis privalome padėti žmonėms. Kartais net neskaičiuodami darbo valandų“-sakė Telšių aps. VPK vadovas.

Darbo vizitas Telšiuose buvo baigtas susitikimu su teisėsaugos institucijų vadovais, kurio metu aptarti aktualiausi klausimai ir opiausios problemos.

Tai buvo antroji policijos išvažiuojamoji diena apskrityje. Kovo mėnesį su analogišku vizitu Policijos departamento vadovybė lankėsi Šiaulių apskrityje. Ateityje planuojama aplankyti visas apskritis, ypatingą dėmesį skiriant toms apskritims, kurioms pradėjo vadovauti nauji vadovai.

 

 

www.infomazeikiai.lt informacija.