Interpeliacija Algirdui Šemetai – jau šią savaitę

 Balsas.lt

Socialdemokratai jau turi parengę pirminį nepasitikėjimo finansų ministru Algirdu Šemeta dokumento variantą. Šiandien Vytenis Povilas Andriukaitis spaudos konferencijoje pranešė, kad „juodraštis“ bus teikiamas frakcijoms svarstyti, o galutinį dokumentą tikimasi paruošti dar šią savaitę. Anot V. P. Andriukaičio, nematyti jokių žingsnių, kad būtų stengiamasi ištaisyti valdžios padarytas klaidas, todėl „objektyvūs skaičiai ir objektyvi ūkio analizė“ verčia rengti interpeliaciją.

Socialdemokratas pranešė, kad nepasitikėjimą ministru palaiko „darbiečiai“ ir Tvarkos ir teisingumo frakcija. Interpeliacijai šių trijų frakcijų parašų pakaktų. Mišri Seimo narių grupė taip pat sako svarstysianti galimybę pasirašyti dokumentą.

V. P. Andriukaičio teigimu, visai opozicijai didelį susirūpinimą kelia dar du ministrai – švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

Pasak jo, jei Vyriausybė nesiims priemonių spręsti susidariusias problemas, neatmetama galimybė, kad būtų svarstomas viso ministrų kabineto efektyvumo klausimas.

A. Kubilius: iniciatyva – piktdžiugiškai vaikiška

„Socialdemorkatų iniciatyva, jeigu ji tikrai bus realizuojama, man atrodo tokia piktdžiugiškai vaikiška. Man kartais atrodo, kad opozicija elgiasi kaip nelabai atsakingi vaikėzai, kurie patys padegę daržinę po to žiūri, kaip gaisrininkai atvažiavę gesina, ir džiaugiasi, jeigu tiems gaisrininkams nepavyko užgesinti“, – BNS cituoja ministrą pirmininką Andrių Kubilių.

Anot ministro pirmininko, „buvusios valdžios turi jausti savo atsakomybę, o ne piktdžiugiškai stebėti, kad mums dar nepavyko visų problemų išspręsti“.

A. Šemeta nebijo interpeliacijos

Algirdas Šemeta pabrėžia tikįs, kad darbas, kurį jis atlieka, yra būtinas Lietuvai norint išbristi iš ekonominės krizės.

A.Šemeta pirmadienį sakė, kad krizės sąlygomis visoje Europos Sąjungoje (ES) finansų ministrai sulaukia daugiausia kritikos.

„Aš suprantu, kad finansų ministras tokiomis aplinkybėmis yra pats blogiausias ministras. Tą aš aptariu dažnai su savo kolegomis ES, ir daug kur, deja, esame blogiausi. Išlaidų mažinimas, valdymo funkcijų optimizavimas nėra tokie lengvi dalykai, kad visi lengvai su jais sutiktų ir nekiltų tam tikrų pasipriešinimų“, – BNS cituoja A.Šemetą.

Finansų ministras teigė esąs tikras, kad jo veiksmai finansų srityje yra būtini dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis.

„Mano supratimu, tai, ką darome, yra būtina daryti, ir aš pasirengęs viskam. Jeigu kiti galvoja kitaip, tai aš tikrai negaliu jiems uždrausti mąstyti kitaip. Nesilaikau jokių kėdžių. Atėjau dirbti šio darbo todėl, kad norėjau panaudoti tas žinias, kurias turiu, dirbti su specialistais, kurie išmano šitą reikalą tam, kad Lietuva išbristų iš šios padėties“, – sakė A.Šemeta.

Finansų ministras nesiryžo prognozuoti, ar opozicijai pavyks jį atstatydinti iš pareigų.