„Žalgirio“ skolos gali užkirsti kelią į Eurolygą

Alfa.lt

Kauno „Žalgirio“ klubo skolos šį sezoną išaugo nežmoniškai.Tai gali privesti prie bankroto, o kitą sezoną legendinės Lietuvos komandos gali nelikti Eurolygos varžybose. Taip pripažino „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, ketvirtadienį atskleidęs klubo skolas. Praėjusiais metais „Žalgirio“ įsiskolinimai siekė 5 mln. litų, o po šio sezono skolos sieks apie 20 mln. litų.


„Iki šiol nežinojome tų skolų, – Alfa.lt portalui tvirtino P. Motiejūnas. – Anksčiau sakiau, kad visiems skolas atskleisime, kai tik jas žinosime. Apžvelgėme situaciją, pakalbėjome su žaidėjais, susidėliojome taškus ir dabar viskas aišku.“

P. Motiejūno tikinimu, šiemet buvo planuojama surinkti 28 mln. litų biudžetą. Skoloms išaugus 15 mln. litų, galima daryti išvadą, kad surinkta tik apie 13 mln. „Situacija labai bloga, o kaip iš jos išlipti – neaišku, – tikino „Žalgirio“ vadovas. – Pagrindinis darbas dabar – susimažinti skolas.“ „Žalgirio“ klubas skolingas bankams, dabartiniams ir buvusiems žaidėjams, jų agentams bei tiekėjams.

„Idealiausia būtų, jei jie atsisakytų tų pinigų“, – vylėsi P. Motiejūnas, pasidžiaugęs buvusių žalgiriečių Loreno Woodso ir Willie Deane‘o žingsniais. Amerikiečiai „Žalgirį“ paliko dar sezono pradžioje, nors turėjo dvejų metų sutartis. Abu krepšininkai galėjo reikalauti kontrakte numatytų pinigų, bet keliolika kartų susimažino tai, ką klubas jiems buvo skolingas.

Šiuo metu vyksta keturi teisminiai procesai, kuriuose buvę žaidėjai siekia atgauti „Žalgiryje“ uždirbtus pinigus. Prisiteisti juos siekia Marko Popovičius, Goranas Jurakas, Ratko Varda ir Vilmantas Dilys. Kalbėdamas apie įsiskolinimus šiuo metu „Žalgiryje“ rungtyniaujantiems žaidėjams, P. Motiejūnas atskleidė, kad daugiau uždirbantiems krepšininkams algos vėluoja apie pusmetį, mažiau uždirbantiems skola yra minimali.

„Žalgirio“ klubo milijoninės skolos verčia galvoti ir apie bankroto galimybę. Vis dėlto bankroto atveju būtų galima įkurti naują įstaigą, kuri perimtų legendinio „Žalgirio“ vadžias. P. Motiejūnas įsitikinęs, kad šį sezoną Kauno komandai pavyks baigti.

„Viskas priklauso nuo žaidėjų, – atskleidė klubo vadovas. – Jie pasakė, kad baigs sezoną. Jie nori žaisti, nes jaučia įsipareigojimą prieš žmones, kurie aukojo pinigus jų neturėdami.“ Vis tik komandos lyderių kitam sezonui išlaikyti veikiausiai nepavyks. „Kaip galėtume jų prašyti likti, jei nebūsime atsiskaitę?“ – retoriškai klausė P. Motiejūnas.

Turėdami žemo lygio sudėtį ir nesurinkę reikalaujamo 6 mln. eurų biudžeto, „Žalgirio“ krepšininkai gali būti išmesti iš Eurolygos varžybų, nors turi A lygos licenciją, garantuojančią vietą elitiniame turnyre.

„Pagal tai, ką turime dabar, neatrodo, kad surinksime tą biudžetą, – atskleidė P. Motiejūnas. – Tačiau net ir jo neturėdami galėtume varžytis Eurolygoje, bet tam reikia rodyti gerus rezultatus. Vis dėlto kaip davė tą licenciją, taip ją gali ir atimti.“