AB "Mažeikių nafta" žvilgsnis nukreiptas į Latvijos uostus

 

Lietuvos naftos koncernas „Mažeikių nafta“ veda derybas su Latvijos uostais dėl galimybės eksportuoti produkciją. Derybos pradėtos su Ventspilio ir Rygos uostais, Latvijos geležinkeliais. Įmonė pageidautų transportuoti savo produkciją į Latviją geležinkeliu arba eksportuoti vamzdynu. Vis dar visus Mažeikių gamyklos produktus krauna bendrovė AB „Klaipėdos nafta“ ir jos vadovai tvirtina, kad nesibaimina galimų netekimų.

Uostamiesčio bendrovė bendradarbiauja su stambiais klientais Rusijoje, Kazachstane. Nors minėtų šalių produkciją per Klaipėdą vis dar nekraunama, nes dauguma benzinui ir dyzelinui skirtų talpyklų atiduotos AB „Mažeikių nafta“ produkcijai.

Pasak AB „Klaipėdos nafta” generalinio direktoriaus Jurgio Aušros, jie turi sutartį su AB „Mažeikių nafta“ ir po šiai dienai abi pusės įsipareigojimus vykdo sąžiningai. AB „Mažeikių nafta” pasitraukimas nebūtų naudingas AB „Klaipėdos nafta”. Jei taip atsitiktų, būtų ieškoma galimybių dirbti su kitais klientais ir galimus praradimus bandytų kompensuoti degalų importu jūra.

 

www.infomazeikiai.lt informacija.