Mažeikių savivaldybėje aptartos atnaujintos bendrojo ugdymo programos

 

Balandžio 9 d., ketvirtadienį, Mažeikiuose vyko Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ir Pilietinių iniciatyvų centro (PIC) parengto pilotinio projekto „Socialinis dialogas II: Kaip pasirengti darbui pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas?“ renginys.

 

Jame Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus, Švietimo centro vadovai ir specialistai, ugdymo įstaigų direktoriai susitiko su PIC, ŠMM ir Švietimo plėtotės centro atstovais. Renginyje taip pat dalyvavo Savivaldybės tarybos narės Liudvika Daliuta Domarkienė ir Judyta Čejauskienė.

Nuo ateinančių mokslo metų pradžios atnaujintomis bendrosiomis programomis bus privaloma vadovautis dėstant 1, 3, 5, 7, 9 (I gimnazijos) klasėse. Šiomis programomis pedagogai galės vadovautis dirbdami ir kitose klasėse, o per dvejus metus jau visose klasėse bus dirbama pagal atnaujintas programas.

Svečiai iš sostinės išklausė mažeikiškių pedagogų nuomones. Daugelis mūsų rajono pedagogų įsitikinę, kad programos rengiamos skubotai, tam išleista daug pinigų. Mokytojai mano, kad dažnai juos konsultuojantys, kvalifikacinius seminarus vedantys lektoriai būna silpnai pasirengę, todėl dalyvaujant tokiuose užsiėmimuose sugaištama nemažai laiko, o naudos gaunama nedaug. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, geriausia būtų, kad vietoje seminarų, mokyklos pačios galėtų rinktis lektorius.

Atnaujintų programų reikalingumu A. Stonkus neabejoja: „Pats gyvenimas reikalauja pokyčių. Esama situacija nebetenkina nei pačių pedagogų, nei tėvų, nei visuomenės. Tik pokyčiai turi būti naudingi – gerai apgalvoti, išdiskutuoti“.
Į Mažeikius atvykę svečiai atsakė į susirinkusiųjų klausimus, vyko diskusijos, pokalbiai, buvo ieškoma konstruktyvių problemų sprendimo būdų.