Kauno „Žalgiris“ laimėjo LKL reguliarųjį sezoną

Triuškinančią persvarą išbarstę Kauno „Žalgio” krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse galiausiai palaužė be Chucko Eidsono ir Marijono Petravičiaus rungtyniavusią Europos taurės turnyro nugalėtoją Vilnaius „Lietuvos ryto” ekipą rezultatu 84:76 (19:23, 24:12, 22:22, 19:19) ir LKL regulairųjį sezoną baigė nepralaimėję.

Ši pergalė kauniečiams garantavo savos aikštelės pranašumą visuose LKL atkrintamųjų varžybų etapuose. Netradiciniu penketu rungtynes pradėjusius „Lietuvos ryto” krepšininkus tolimu metimu į priekį Donatas Zavackas, o Mindaugas Lukauskis sužaidus tris minutes padidino svečių persvarą iki keturių taškų – 5:1. Visgi Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio vedini žalgiriečiai laimėjo poros minučių atkarpą rezultatu 7:2 ir „Žalgiris” įpusėjus kėliniui pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 8:7. Kovas taškas į tašką išliko iki pat ketvirčio pabaigos. Likus žaisti dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (16:16), tačiau paskutinę kėlinio atkarpą šiek tiek sėkmingiau sužaidė „Lietuvos ryto” ekipa, kuri po pirmųjų dešimties minučių priekyje – 23:19.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 4:0 ir Lietuvos ryto” persvara šoktelėjo iki aštuonių taškų – 27:19. „Žalgirio” krepšininkams ir vėl pavyko atsitiesti. Po dviejų ir eilės M.Kalniečio tolimų metimų įpusėjus kėliniui aikštės šeimininkai ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 32:31. Likus žaisti minutę iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai laimėjo atkarpą rezultatu 14:1 ir kauniečių pranašumas pasiekė aštuonis taškus – 40:32. Per likusį laiką vilniečiams priartėti nepavyko ir įpusėjus mačui „Žalgiris” priekyje – 43:35.

Antrąją susitikimo pusę kauniečiai pradėjo įspūdingu penkių minučių spurtu 13:2 ir po devynių iš eilės J.Mačiulio taškų bei dviejų tikslių Dainiaus Šalengos atakų įgijo net devyniolikos taškų persvarą – 56:37. Vilniečiai netrukus atsakė atkarpą 11:2 ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes aikštės šeimininkų persvara gerokai aptirpo – 58:48. Nors po Justo Sinicos tritaškio skirtumas buvo sumažėjęs iki vienženklio (58:51), Artūnas Milaknis penkiais taškais iš eilės vėl leido žalgiriečiams atirūkti – 63:51. Ketvirtį tolimu metimu baigė „Lietuvos ryto” kapitonas Stepas Babrauskas, tačiau „Žalgiris” išlaikė visą pirmoje mačo dalyje sukauptą pranašumą ir po trijų ketvirčių aikštės šeimininkai priekyje – 65:57.

Lemiamame ketvirtyje svečiams kelis kartus buvo pavykę sumažinti deficitą iki dviejų taškų, tačiau naują Kauno sporto halės tolimų metimų rekordą pasiekusio J.Mačiulio pastangomis žalgiriečiams pavyko atsitiesti, o po A.Milaknio tolimo metimo likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkų pranašumas vėl pasiekė septynis taškus – 81:74. Per likusį laiką svečiams atsitiesti nepavyko ir „Žalgiris” iškovojo pergalę rezultatu 84:76.

„Žalgiris”: J.Mačiulis 30 (tritaškiai 8/9, 7 atk. kam.), M.Kalnietis 12, P.Jankūnas (12 atk. kam.) ir D.Šalenga – po 11, A.Milaknis 10.

„Lietuvos rytas”: S.Babrauskas 20 (dvitaškiai 5/5, tritaškiai 2/3, baudos 4/4), A.Jomantas 10, <.Bjelica, Michailas Anisimovas ir Donatas Zavackas – 9.