Mažeikių rajone, Pievėnų bažnyčioje, tikinčiuosius pasitiks atrestauruotas didysis altorius

 

Baigti medinės Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios (Mažeikių r.) didžiojo altoriaus restauravimo – konservavimo darbai. 2006-2008 m. trukusiems darbams iš viso buvo skirta beveik 340 000 litų, iš kurių 286 000 litų skyrė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. XVII a. Pievėnų bažnyčios didysis altorius yra vienas seniausių ir meniškiausių Žemaitijos medinių bažnyčių altorių. Tai unikalus, nepaprastai trapus, ankstyvajam barokui būdingas, triumfo arkos formos altorius. Ažūriniai kremzlinio ornamento drožiniai puošia altoriaus abiejų tarpsnių architektūrinę dalį, šoninius sparnus, paveikslų rėmus, ažūrines kolonas.

Didžiojo altoriaus centre yra Nukryžiuotojo skulptūra ir 4 angelai, viršutinės altoriaus dalies piliastrai papuošti angelais, ornamentuotose rėmuose – Šv. Juozapo paveikslas.

Medinė Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia, į kurią iš Tirkšlių buvo perkeltas didysis altorius, pastatyta 1788 metais dvarininko Felikso Važinskio iniciatyva. 1856 m. bažnyčia buvo dalinai restauruota, apkalta lentomis.

Bažnyčios šventoriuje augo gamtos paminklu paskelbta 19 m aukščio liepa. Tačiau po daugelių stiprių audrų liepa buvo nupjauta, jos vietoje pastatyta koplytėlė.

 

www.kpd.lt ir www.infomazeikiai.lt informacija.