"Lietuvos ryto" ekipa – Europos taurės laimėtoja!

Krepsinis.net

Europos taurės turnyro finale Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipa 80:74 (22:22, 13:22, 18:18, 27:12) po dramatiškos kovos palaužė Maskvos srities „Chimki” krepšininkus ir laimėjo turnyrą bei užsitikrino kelialapį į kitų metų Eurolygos turnyrą.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis geriau sekėsi „Lietuvos rytui”, kuris pelnė 5 taškus ir išsiveržė į priekį (5:0). Po poros minučių „Chimki” ekipa spurtavo 9:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (9:7). Per likusį ketvirčio laiką vilniečiai buvo kelis kartus išsiveržę į priekį, tačiau „Chimki” klubas iki kėlinuko pabaigos išlygino rezultatą (22:22).

Labai nesėkmingai „Lietuvos rytui” susiklostė antrojo kėlinuko pradžia. Per pirmąsias dvi minutes „Chimki” klubas sužaidė atkarpą 10:2 ir pabėgo į priekį (32:24). Įpusėjus kėlinukui rusai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (42:31). Vėliau „Lietuvos rytas” pataikė porą dvitaškių iš eilės ir sumažino atotrūkį iki 7 taškų (35:42). Iki ketvirčio pabaigos skirtumas tarp komandų padidėjo iki 9 taškų (44:35).

Po ilgosios pertraukos „Chimki” ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po M.Lampes tritaškio atotrūkis tarp komandų padidėjo ik 12 taškų (51:39). 26-ąją mačo minutę „Lietuvos rytui” pavyko surengti spurtą 8:0 ir sumažinti rusų persvarą iki 4 taškų (47:51). Visgi netrukus rusai sustabdė įsibėgėjusius vilniečius ir iki trečiojo kėlinuko pabaigos atstatė buvusį 9 taškų pranašumą (62:53).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ laimėjo 3 minučių ir 30 sekundžių atkarpą 8:0 bei priartėjo – 61:62. Po S.Babrausko tritaškio vilniečiai po labai ilgos pertraukos buvo priekyje – 64:62. Likus žaisti 2 minutes C.Delfino pelnė du taškus su varžovo pražanga ir atstatė pusiausvyrą – 71:71. M.Petravičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, Ch.Eidsonas pridėjo dvitaškį ir likus žaisti 48 sekundes „Lietuvos rytas“ pirmavo – 74:71. S.Babrauskas pataikė iš toli ir sostinės krepšininkai atitrūko – 77:71. Per likusį laiką „Chimki“ nesugebėjo atsitiesti ir jie buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

„Lietuvos rytas”: Marijonas Petravičius 20, Steponas Babrauskas 18, Chuckas Eidsonas 14, Milko Bjelica 9, Donatas Zavackas ir Artūras Jomantas po 8, Mindaugas Lukauskis 3 taškai.

„Chimki”: Kelly McCarty 20, Carlosas Delfino 16, Vitalijus Fridzonas ir Timofėjus Mozgovas po 11 taškų.