„Mažeikių“ komandos kapitonas M.Norkus: reikia tiesiog žaisti savo žaidimą

Jau šeštąjį sezoną iš eilės Mažeikių miesto garbę ginantis „Mažeikių“ komandos kapitonas Marijus Norkus su klubu yra pasiekęs ne vieną saldžią pergalę ir patyręs ne vieną skaudų pralaimėjimą.

Per šiuos šešis sezonus su klubu RKL aukso, du kartus NKL bronzos medalius ir dvi LKF mažąsias taures iškovojęs 25-erių metų krepšininkas pripažįsta, kad prieš artėjančias lemiamas kovas vis dar jaučia jaudulį.

 

Kalbėdamas su „Mažeikių“ komandos tinklapiu puolėjas taip pat išsakė nuomonę apie pirmą kartą šiemet rengiamą Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertą, padėkojo sirgaliams už palaikymą viso sezono metu.

 

Interviu su „Mažeikių“ kapitonu:

 

– „Mažeikiams“ niekaip nepavyksta peržengti pusfinalio barjero. Gal trečias kartas nemeluos?

– Tikimės, kad nemeluos. Visos galimybės mūsų rankose. Komanda įveikiama, tik reikia susikaupti ir sužaisti geras rungtynes. Žinoma, negalima „perdegti“, reikia tiesiog žaisti savo žaidimą ir pergalė manau būtų pasiekiama.

 

– Tu – vienas iš dviejų žaidėjų, likusių Mažeikiuose po praėjusio sezono. Komandoje permainos vyko ne tik prieš sezoną, tačiau ir didžiąją sezono dalį. Ar dabar, sezonui jau beveik pasiekus finišą, galima sakyti, kad „Mažeikiai“ jau yra šimtu procentu susižaidę ir pasiruošę parodyti tai, ką geriausiai moka?

– Taip, sezonas buvo labai sunkus ir tuo pačiu labai keistas: žaidėjai vieni atvažiuodavo, kiti išvažiuodavo… Reikėjo beveik visą sezoną mokytis viską iš naujo, juk žaidėjams reikia laiko apsiprasti, derinius išmokti ir panašiai. Tik sezono gale komanda stabilizavosi ir galėjome pradėti šlifuoti žaidimą, o šimtu procentų niekada nebūna, tobulybei ribų nėra. Bet jau dabar sezono galas, kiek išmokome tiek, jau „nebedalaižysime“, tikėkimės viskas bus gerai.

 

– „Mažeikių“ komanda nors ir jauniausia per pastaruosius tris sezonus, tačiau patirties jau turi: nemažai žaidėjų yra rungtyniavę jau ir NKL pusfinaliuose, kiti buvo pravėrę ir LKL duris. Kaip pats, ar jaudiniesi prieš artėjantį finalo ketvertą?

– Žinoma, jauduliukas visada yra prieš labai svarbias rungtynes, tačiau tikimės pirmi susitvarkyti su juo ir finišuoti sėkmingai.

 

– Ką gali pasakyti apie pusfinalio varžovus, Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandą?

 – Ši komanda neturi labai aukštų žaidėjų, tačiau pasižymi gera kova dėl atšokusių kamuolių.

 

– Lažybų bendrovės, krepšinio ekspertai ir galų gale šio sezono rezultatai („Mažeikiai“ laimėjo visas keturias tarpusavio dvikovas, vidutiniškai 17,3 taško skirtumu) sako, kad favoritai pusfinalyje esate jūs. Ar dėl to nejaučiate didesnio spaudimo?

– Žinoma, čia mums sunkiau psichologiškai kai yra piešiama favoritų etiketė, tai visada turi šiokią tokią įtaką, tačiau kaip ir sakiau, tikiuosi viskas bus gerai.

 

– Kaip bendrai vertini sprendimą atsisakyti NKL pusfinalių ir finalų serijų bei surengti finalo ketverto varžybas?

– Finalinis ketvertas, manau, ne pats geriausias sprendimas išsiaiškinti stipriausias komandas. Juk gali vieną dieną nesužaisti, o revanšui progos jau nebeturėsi. Manau, kad praėjusių metų turnyro sistema buvo kur kas geresnė nei šiemet.

 

– Ir pabaigai, gal nori kažką pasakyti Mažeikių miesto gyventojams, ar sirgaliams?

– Noriu visiems sirgaliams padėkoti už ypač gerą ir audringą palaikymą viso sezono metu. Mums rungtyniauti buvo kur kas lengviau turint tokius sirgalius, ir tikimės jų nenuvilti ir padovanoti kuo aukštesnės prabos medalius!

 

{kk}