A.Valinskas džiaugėsi pabuvęs abiejose Auksinių svogūnų barikados pusėse

Vtv.lt

 

 

Balandžio 1-osios taip mėgstamą melagių vakarą TV3 ir „Auksinių svogūnų 2009“ projektas išdalino devintuosius gražia humoro tradicija tapusius apdovanojimus. Preliminariais TNS Gallup duomenimis įteikimo ceremonija, prie TV3 ekranų pritraukusi beveik 1,5 milijono Lietuvos žiūrovų, šiemet „svogūnais“ buvo itin dosni jų sumanytojui Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui.
Dar pernai jis kartu su šiųmetiniu „Lituaniko“ kapitonu Vytautu Šapranausku vedė populiarųjį renginį, o vakar ant scenos ypatingojo „svogūno“ apdovanojimo lipo pasiimti net du kartus. „Labai džiaugiuosi, kad per vieną gyvenimą turiu galimybę pabūti ir vienoje, ir kitoje barikadų pusėje. Dėkoju visiems už apdovanojimus“, – sakė A. Valinskas.

Ne tik balandžio 1-osios „svogūnai“ Seimo pirmininkui per vakar įvykusius apdovanojimus teko, buvę scenos kolegos ir draugai Arūnui dedikavo net du muzikinius kūrinius. Marijono Mikutavičiaus atlikta „Trijų milijonų“ muzikinė interpretacija sulaukė žiūrovų ovacijų, o Česlovo Gabalio Seimo pirmininkui atliekama odė pagal „Jesus Christ Superstar“ miuziklo kūrinį salėje kėlė šypsenas.

Be išskirtinio dėmesio, parodyto trečiam valstybės asmeniui, atlikėjai dainuodami parodijavo ir kitus nusipelniusius politikus. Deivis skambant žymiojo J. Camerono filmo „Titanikas“ melodijai dainą atliko Andriaus Kubiliaus lūpomis, o „Žas“ grupės lyderis Marius Berenis pagal roko muziką parodijavo Gediminą Kirkilą. Grupės „Patruliai“ vokalistas Algirdas Radzevičius dainos motyvais vaidino bendravardį finansų ministrą Algirdą Šemetą, o Žilvinas Žvagulis – pankų lyderį inicijuojantį riaušes.

Natalija Zvonkė apdainavo daug dėmesio sulaukusias Astos Valentaitės vedybas ir skyrybas, o Vudis ir Justas Lapatinskas parodijavo didžiųjų šalies dienraščių vyriausiuosius redaktorius ir jų siekius. Rūtai Ščiogolevaitei, pasidabinusiai karate meistrų apranga ir perdainuojančiai Madonnos dainą teko Dalios Grybauskaitės vaidmuo, kurį ji įgyvendino ypač energingai.

Dainavo ne tik atlikėjai, bet is Seimo nariai, tiksliau, dvi scenos profesionalės – Donalda Meiželytė ir Inga Valinskienė. Dainos „Aš dar dainuosiu“ posmą jos užtraukė pakilusios tiesiai nuo savo kėdžių salėje.

Be linksmų ir intriguojančių vaidybinių atlikėjų pasirodymų ne mažiau susidomėjimo sulaukė ir šių metų „Auksinių svogūnų 2009“ nominacijos bei jų laureatai.
Metų kelionės „svogūną“ atsiėmė Petras Gražulis – vienintelis dėl galimybės keliauti latvišku automobiliu atsisakęs Lietuvos pilietybės. Metų elektriko nominacijoje laureatu tapo Audrius Siaurusevičius, kuris po darbo už pusę litro gali suremontuoti elektros skydinę.

Metų tolerancijos „svogūnu“ buvo apdovanotas Vladas Garastas, kuris JAV prezidentui Barackui Obamai neleistų krepšinio žaisti net Šilutės „Šilutėje“. Metų frazės apdovanojimas atiteko Eligijui Masiuliui už pasisakymą: „Patikrinome profesoriaus Glavecko santaupas – viskas litais“.

 

 

Metų statybininku tapo Kauno miestas už viešą tualetą, kainavusį brangiau nei paauksuotas skandalingasis unitazas Prezidentūroje. Metų atradimo „svogūnas“ nuo šiol priklauso Andriui Kubiliui, už nustatymą, kad eilučių „Aš dar gyva“ autorius Bernardas Brazdžionis buvo moteris.

Metų baudą šiemet sumokėjo Rokas Žilinskas. Pakako 30 litų už bandymą susidoroti su septyniais policininkais. Metų filmas „Šioje šalyje nėra vietos senukams. Sodros reforma“ kartu su scenarijaus autore Vilija Blinkevičiūte įveikė kitus nominantus ir balandžio pirmosios vakarą atsiėmė beveik „Oskarui“ prilygstantį „svogūną“.

Metų pokštas vienbalsiai atiteko Arūnui Valinskui už netikėtą humorą „A.Valinskas – Seimo pirmininkas“. Liaudies balso nominacijoje Delfi naujienų portalo lankytojai dešimtąjį „svogūną“ įteikė taip pat Seimo pirmininkui – už tai, kad sumaišė TV renginį, kurį reikėjo vesti, ir netyčia nuėjo į Seimą.