Sekmokas pareikalavo įšaldyti „Leo LT“ turtą

Alfa.lt

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas kreipėsi į bendrovės „Leo LT“ stebėtojų tarybos pirmininką Julių Niedvarą ir valdybos pirmininką Gintautą Mažeiką, kad, iki bus išrinkti ir pradės dirbti nauji bendrovės Stebėtojų tarybos nariai, būtų sustabdyti veiksmai ir sprendimų priėmimai dėl „Leo LT“ ir jos dukterinių įmonių turto (nekilnojamojo turto, vertybisverti ir motyvuoti. Be to, dabartinė padėtis rinkoje nėra palanki tokiems sprendimams priimti.


Viena iš nacionaliniam investuotojui priklausančių bendrovių – „Lietuvos energija“ svarsto galimybę išnuomoti arba parduoti 4,8 tūkst. kvadratinių metų bendro ploto pastatą Žvejų gatvėje Vilniuje, šalia Neries upės, kur iki šiol buvo pagrindinė bendrovės būstinė, ir kurios ji persikėlė į šalia esantį bendrovės pastatą Juozapavičiaus gatvėje. 2008 m. gruodžio mėn. ir 2009 m. sausio mėn. buvo atlikti šių patalpų rekonstravimo darbai,. Bendra darbų vertė sudarė 1, 8 mln. Lt. Iš pastato Žvejų gatvėje ketina išsikraustyti ir ten šiuo metu patalpas nuomojanti „Leo LT“.Taip pat planuojama išnuomoti bendrovei priklausančias Darbo medicinos skyriaus patalpas su visa įranga.

„Lietuvos energija“ planuose buvo ir bendrovei priklausančių poilsio namų Neringoje („Litorina“) bei seminarų ir konferencijų Dubingiuose („Dubingiai“) pardavimas arba nuoma.
Neeilinis „Leo LT“ akcininkų susirinkimas įvyks kovo 26 d.. Jame bus sprendžiama dėl bendrovės Stebėtojų tarybos narių atšaukimo ir naujų rinkimo.