Daugėja laisvų darbo vietų

Per pirmąją kovo savaitę Lietuvos darbo biržoje užregistruota beveik 300 daugiau naujų laisvų darbo vietų. Jų skaičius siekia 1131, o daugiau nei prieš savaitę buvo 847.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo rinkos skyriaus vedėjo Alberto Šlekio, situacija gerėja, nes pradėtos įgyvendinti aktyvios darbo rinkos politikos priemonės, kuriomis teikiama finansinė parama darbdaviams įdarbinant bedarbius. „Iš jų galėčiau išskirti įdarbinimą subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimą, darbo rotaciją, paramą darbo vietoms steigti. Tai aktyvina darbdavių siekį gauti finansinę paramą ir tam būtina registruoti laisvas darbo vietas“, – sakė A.Šlekys.

 

Kovo pirmąją savaitę per Lietuvos darbo biržą įdarbinti 1803 žmonės, – šiek tiek daugiau nei savaitę prieš tai. Smarkiai padaugėjo bedarbių, nukreiptų į mokymosi, perkvalifikavimo, viešųjų darbų programas: vasario paskutinę savaitę jų buvo 251, kovo 1-6 dienomis – 761.

Viena iš svarbių valstybės priemonių mažinti nedarbą – kovo mėnesį jau startuojantis Lietuvos darbo biržos parengtas projektas. Pagal jį gyventojų užimtumui skatinti bus panaudota beveik 18,5 mln. litų – iš jų 15,7 mln. litų Europos socialinio fondo ir 2,8 mln. litų Užimtumo fondo lėšų. Be to, prie šios užimtumo skatinimo programos prisidės ir savivaldybės, skirsiančios daugiau nei 18 mln. litų.

Projekte galės dalyvauti bedarbiai ir apie atleidimą iš darbo įspėti darbuotojai. Nedarbą patyrusiems gyventojams bus sudarytos galimybės palaikyti turimus ar atstatyti prarastus darbo įgūdžius, o bedarbiams, gaunantiems nedarbo išmoką, jos gavimą atidėti ir pakeisti realiu darbo užmokesčiu.

Nuotraukos autorius  Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Bernardinai.lt

Spausdinti