Auga aviakatastrofos Amsterdame aukų skaičius

balsas.lt

Tarptautiniame Amsterdamo „Schiphol“ oro uoste sudužo bendrovės „Turkish Airlines“ keleivinis lėktuvas, praneša BBC. Turkijos premjeras Recepas Tayypas Erdoganas, kuris anksčiau neigė, kad per avariją žuvo žmonės, pagaliau pripažino, jog aukų išvengti nepavyko. Konkretus aukų skaičius nežinomas, tačiau Olandijos transporto ministerija kalba apie 9 žuvusiuosius. Be to, skelbiama, jog mažiausiai 50 žmonių buvo sužeisti. Lėktuvas, skrendantis iš Stambulo, į žemę trenkėsi visai netoli nusileidimo tako. Liudininkai teigia matę bent 20 žmonių, besistengiančių ištrūkti iš sudužusio orlaivio. Lėktuve buvo 127 keleiviai ir 7 įgulos nariai.

Visi skrydžiai į ir iš „Schiphol“ oro uosto, kuris yra vienas užimčiausių oro uostų Europoje, buvo atšaukti. Manoma, jog nelaimės priežastis buvo per žemas lainerio sklendimas palei žemę besileidžiant. Tolesnės priežastys tiriamos. Paskutinį kartą „Turkish Airlines“ lėktuvas patyrė avariją 2003 m., kai žuvo 65 žmonės.
Verta pastebėti, kad tai nėra pirmasis tragiškai pasibaigęs incidentas šiame Amsterdamo oro uoste. 2005 metų spalio 27 dieną per gaisrą oro uosto sulaikymo centre žuvo 11 žmonių, o dar 15 buvo sužeisti. 1994 balandžio 4 dieną įvyko tragedija, per kurią žuvo 3 žmonės ir dar 13 buvo sužeisti. Nelaimė įvyko, kai 24 žmones gabenęs keleivinis lėktuvas sudužo per nusileidimą. Dar viena skaudi nelaimė įvyko 1992 spalio 4 dieną, kai po pakilimo „Boeing 747“ krovininis lėktuvas rėžėsi į gyvenamąjį namą. Per nelaimę žuvo 47 žmonės.

www.balsas.lt