Skaitmeninis butas praktiškai

Užpernai vasarą rašiau apie dvi interneto tarnybas, kurios leidžia (tegu ir ribotai) pasidaryti skaitmeninį savo buto planą ir stumdyti jame baldus bei kitus objektus. Išbandžiau tuomet ir pamiršau, nes nebuvo būtinybės kažką daryti praktiškai. O dabar štai prisiminiau, užsiregistravau Floorplanner ir nutariau pasižiūrėti, ar negalima kaip nors patogiau sustatyti baldus mano kambarėlyje.

„Great success!“, kaip sakoma. Maždaug 15 minučių švaisčiausi po kambarį su matavimo juosta, tuomet per tiek pat laiko pasidariau visiškai realistišką savo kambario atvaizdą tiesiog naršyklėje. Floorplanner nemokamai leidžia daryti tik vieno aukšto planą su penkiais išsaugomais baldų išdėstymo variantais. Planuojant namą – per mažai, bet butui visiškai pakanka. Galingas dalykas yra tai, kad tarnyba automatiškai vaizdą paverčia 3D ir leidžia peržiūrėti čia pat naršyklės kortelėje. Taip daug paprasčiau patikrinti erdvės kambariuose pojūtį perstumdžius baldus.

Pagrindinis Floorplanner privalumas – paprastumas. Aš mokykloje nuvyliau geometrijos ir braižybos mokytojus, bet tai man visiškai nesukliudė sudėlioti tikslų kambario planą: tampant sienas matomi jų išmatavimai; kampai limpa automatiškai; netaisyklingos formos (mano atveju – išėjimas į koridorių) padaromos paprasčiausiai perskeliant sieną ir pastumdant segmentus; langai ir durys į sienas sulenda irgi savaime, tereikia tik vietą parinkti. Baldus renkamės iš vizualių bibliotekų – lieka tik įrašyti realius jų išmatavimus.

Didžiausias malonumas prasideda pabaigus dėlioti kambario sienas ir baldus. Gali sau sėdėti atsilošęs ir stumdyti baldus iš vienos vietos į kitą, sukinėdamas juos. Perjungęs į 3D režimą pamatai, kaip atrodo bendras vaizdas, kaip krenta šviesa pro langą, kaip atrodo praėjimai.

Buvo taip smagu, kad kilo noras perplanuoti visą butą. Tą šįvakar ir darysiu. Patariu ir jums pažaisti su Floorplanner. Gal pavyks sukurti naują, geresnį ir jaukesnį namų interjerą?

www.nezinau.lt