Seimas vėl atviras žurnalistams

www.alfa.lt

Seimo valdyba ketvirtadienį atšaukė visus naujai įvestus ir žurnalistams taikytus apribojimus. Žiniasklaidos atstovai vėl galės lengviau pakliūti į parlamentą, o redakcijoms nebus nustatytų žurnalistų kvotų, galios senoji, iki gruodžio mėnesio buvusi tvarka.
Ženklai, ribojantys žurnalistų darbą Seime, taip pat turės būti nuimti.

Nuo šiol, kaip ir anksčiau, žiniasklaidos atstovai galės filmuoti, fotografuoti ir neštis diktofonus į Seimo valgyklas ir restoraną. „Kancleris turi pasirūpinti, kad kuo skubiau būtų nuimti tie ženklai“, – sakė parlamento valdybos narė. Kancleris Gintautas Vilkelis Seimo valdybai buvo pateikęs ne visai tikslią informaciją, esą kitose valstybės institucijose žurnalistų darbas taip pat ribojamas.

„Tas valdybos sprendimas, kuris buvo priimtas gruodžio mėnesį, atšaukiamas“, – sakė valdybos narė, Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė.

Ji prisipažino, kad dėl šios tvarkos buvo ilgai diskutuota su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku, kurio iniciatyva ir įvesti apribojimai žurnalistų darbui Seime. „Kalbėjome su parlamento vadovu ir po vieną, ir drauge. Svarbu, kad būtų dialogas tarp Seimo ir žiniasklaidos“, – tikino I. Degutienė. Nutarta sudaryti darbo grupę, į kurią įeitų Seimo kanceliarijos darbuotojai ir žurnalistų organizacijų atstovai.