AB „Mažeikių nafta“ — patikimas muitinės partneris

Pasak Jacek Jan Komar, AB „Mažeikių nafta” atstovo spaudai,  trečiadienį, š. m. sausio 14 d. Muitinės departamento  vadovė Ramutė Liupkevičienė įteikė AB „Mažeikių nafta“ generaliniam direktoriui Marekui Mroczkowskiui įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytojo (ĮEOV) sertifikatą. Bendrovė tapo pirmąja Lietuvoje ES įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytoja.

Šiuo sertifikatu įmonei suteikiamas įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytojo statusas, liudijantis, kad AB „Mažeikių nafta“ yra patikimas muitinės partneris. Šis sertifikatas pripažįstamas ne tik Europos Sąjungoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių.

Lyginant su kitomis tokio statuso neturinčiomis įmonėmis, mūsų Bendrovės kroviniai ir dokumentai nuo šiol nebus griežtai tikrinami, o jei muitinė nuspręstų krovinį patikrinti, patikra būtų atliekama be eilės ir Bendrovės pasirinktoje vietoje. Sertifikato turėtoja naudojasi ir kitais muitinės veiklos taisyklėse numatytais supaprastinimais.

 „Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad AB „Mažeikių nafta“ — pirma bendrovė Lietuvoje, gavusi tokį sertifikatą. — sako M. Mroczkowskis. — Šis sertifikatas, kaip ir praėjusiais metais Bendrovės gauti aplinkosaugos bei saugos ir sveikatos vadybos sistemų sertifikatai, liudija, kad „Mažeikių naftoje“ įvyko daug teigiamų pokyčių ir kad esame organizacija, kuri gerina savo veiklą ir yra patikima klientų bei valstybinių institucijų partnerė.“

2008 metais Bendrovė eksportavo apie 7,3 mln. tonų (80 proc.) savo produkcijos, kurios vertė beveik 13 mlrd. litų, kas sudaro apie 25 proc. viso Lietuvos eksporto. Keletą metų iš eilės AB „Mažeikių nafta“ pelno Lietuvos metų eksportuotojos titulą.

Lietuvos Respublikos muitinės departamento duomenimis, šiuo metu Europos Sąjungoje yra 577 įmonės, turinčios ĮEOV sertifikatą. Daugiausia ĮEOV sertifikatų išduota Vokietijoje (169) ir Švedijoje (100). Lietuvoje dar 5 įmonės yra pateikusios prašymus ĮEOV statusui gauti.